Přeskočit na hlavní obsah

15. května 2011

A další hektický týden za mnou.

Ve středu měla Zuzanka baletní představení, byla nádherná beruška, jenom jsem jí jaksi nestihla vyfotit v kostýmu. Ale DVD od paní učitelky dostaneme. Bylo úžasné sledovat, jak prvňáčci jsou ještě mírně neohrabaní, a jak postupně s většími a většími dětmi se ona dětská neohrabanost a nepřesnost stírá a vylupují se úžasné a elegantní tanečnice. Finální Bolero od Ravela nenechalo nikoho na pochybách, kam to mohou šikovná děvčátka a chlapci jednou dotáhnout. Ale stejně byli ti nejmenší nejkouzelnější:-)

Moc jsem toho nevyšila, ale přesto něco málo na vánoční podložce přibylo. Pravý roh už na mne mává!O víkendu jsem nebyla doma - byla jsem na svém historicky prvním setkání dam, které se v Čechách, na Moravě i na Slovensku věnují patchworku. Poznala jsem tam spoustu lidí, ale šitího jsem moc nezvládla - jenom jsem narychlo Zuzance ušila z vyřazených ponožek (jsou jí malé, ne děravé) kočičku.


A protože bylo na srazu k vidění více typů zvířátek, Zuzanka pilně třídí ponožky na malé a dobré, a tak asi budu muset našít postupně celou ZOO - přece bych prý neošidila její nejlepší kamarádky. Kolik jich je, to radši nebudu počítat:-)

Komentáře

  1. Podejď by to nebyl hektický týden, když toho tolik stihneš! Kočička je naprosto úžasná, má nádhernou prdelku :-) Jenom připomínám, že jsem taky Zuzančina kamarádka :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jsem tady správně kde se nahlašuje přátelství k Zuzančiným ponožkám...? :-)))
    manka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…