Přeskočit na hlavní obsah

2, srpna 2011

Tak jsem se na pěkně dlouho odmlčela. Byla jsem totiž na dovolené. Těsně před odletem jsem to počítala - po třinácti letech jsem opět jela na dovolenou. Tedy pokud nepočítáte dvě mateřské dovolené, které mi fakt jako dovolená nepřipadaly. Nebo dovolenou s manželem a dětmi na horách v předchozích letech, kdy jsem fungovala jako kuchařka, uklízečka a tažná a nosná mula zároveň. Ne, letos jsem se vzbouřila, a byla dovolená u moře, v teple, na rovině bez jakékoliv vyhlídky byť na minimální kopeček.

Sice to zase až takové leháro nebylo - přece jenom udržet v dobré náladě a zaměstnání dvě dítka a babičku bylo občas nad moje síly. ale celkem a dokola vzato - užila jsem si to. Vařili mi, uklízeli mi (i když babička měla občas pocit, že i v hotelu je třeba stlát postele a vytírat v koupelně), dokonce i knihu jsem si přečetla, nemůžu si stěžovat. Snad za rok bude klidněji... Už budeme všici chytřejší a zkušenější. Snad.

Samozřejmě, že jsem ruční práce s sebou neměla. To mne naštěstí napadlo, že na ně čas nebude. Ale vzorně po večerech po návratu pracuji na Pipi pro Zuzanku. Proč nevidíte foto??? No přece protože není středa, ale úterý:-) Počkejte si do zítřka. Zatím chudinka vypadá jako zombie - má obličej, bez vlasů, bez očí, ale se zuby - a fakt na ní není hezký pohled.... Vůbec se jí nedivím, že se nechce fotit.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…