Přeskočit na hlavní obsah

1. leden 2015

První den nového roku. Venku obleva, tající sníh, sluníčko... Sníh se na něm třpytil jako démanty...

Mokrý pták vykukuje ze zbytků sněhu a žaluje, že ho zebou nohy...
Zuzčin zazimovaný domeček pláče steskem, přestože má nazdobený aspoň truhlíček...

A já doma v teple pokračovala ve vyšívání...
Takový byl můj 1. leden 2015.
Komentáře

 1. Jani, ať je nový rok plný krásných zážitků a optimistický tak, jak vypadá ten krásně praštěný fták! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Že je ten pták super? Mám ještě jednoho - od každého dítka. Miluji je. Děti i ptáky.

   Vymazat
 2. Tvůj dnešní den vypadal dobře. Výšivka je nádherná a máš na ní už pořádný kus práce. Musí být hezké, mít svou zahradu, i když Ty si to nemyslíš :-) Tak ať celý rok stále tak poklidný jako dnešek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, děkuji. Vše má svůj rub i líc. I vlastnictví zahrady. Ale ta nechuť už pomalu opadá, jak si zahrádku pomaličku-polehoučku předělávám k obrazu svému.

   Vymazat
 3. Přeju, ať i další dny jsou tak příjemné jako dnešní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, i vám až v té daleké Praze přeji krásný a příjemný celý rok.

   Vymazat
 4. Jani, jsi krásně pilná a jak na Nový rok, tak po celý rok :) Ohledně toho vyšívání. Domeček se snad zase brzo bude těšit z přítomnosti své majitelky a sníh... no toho by trošičku ještě mohlo být :)
  Jani, krásné dny! Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, díky. Zuzka plánuje na tento rok řadu vylepšení domečku. Tak jsem zvědavá, co jí z toho vyleze. Jenom jsem odmítla zvětšovat.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …