Přeskočit na hlavní obsah

Zahrada v obrazech

Rozárium - trošku dost opršelé...

Jakou barvu má tráva? Růžovou!

Račte se obsloužit...

Zeleninová směs - od každého trošku.

Orientální květy hrášku

Bude z toho jahoda?

Už i maliny začínají červenat...


Salátový bar

Zeleninový záhon z druhé strany

Obludária - tak děti změnily dýňária

Rajčatovo-papriková velkovýroba

Už roste!


Ještě mne netrhej - píchám!

Bylinková zahrádka na terase

Zimní růžička

Zelená střecha - bude i víno...

Komentáře

 1. Krásná zahrádka... Radost pohledět.
  Ale nemluvila jsi kdysi o tom, že máš zahradu bezúdržbovou? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, bezúdržbová úplně není - tu trávu nějak nezvládám, ale zase - máme tak zvaný český drn, takže když přeroste a vykvete, tak je to taky krása - momentálně kvetou žebříčky, smolničky, trávničky, mateřídoušky, hvozdíky, kopretiny, zvonky... Ani všechny neznám. A zelenina - upřednostňuji zhuštěnou smíšenou kulturu - plevel nemá téměř šanci. Sice nemám ukázkové exempláře, ale i tak nám chutnají.

   Vymazat
 2. Hmmm.... ty třešínky! Ale koukám, že jste úplně soběstační pokud jde o zeleninu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ještě ne, a asi ani nebudeme. Tolik záhonů bych nezvládla, kolik bych jich potřebovala na ty své dva věčně hladové krky.

   Vymazat
 3. Zahrádka jak ze žurnálu:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, pochvala od tebe mne nesmírně těší. Mám ještě co dohánět...

   Vymazat
 4. Ahoj, hezkou zahrádku máš a úrodu taky :-)

  Bouděnka

  OdpovědětVymazat
 5. Janka, všetko v tvojej záhrade vyzerá krásne a zdravo. Je vidieť, že ju s láskou opatruješ. Vierka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, děkuji za milá slova. No, děvčata tady mne znají, že té lásky tolik není, spíše povinnost, ale učím se a lepším se... A občas mne to i kupodivu začíná bavit.

   Vymazat
 6. Ty jsi vyloženě zahradnice! A já myslela, že Tě to nebaví :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi,baví, nebaví, když už to manžel pořídil, tak to nějak udržuji. Řídím se heslem - Přežije ten nejsilnější.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …