Přeskočit na hlavní obsah

Valentýnská nálada

Děti, tedy hlavně Zuzka, celý týden povídají o svatém Valentýnovi. Kdo to byl, a pro koho to je, a tak vůbec. Má tak ráda srdíčka, čokoládky, dobrůtky.... Tak jí tento svátek kápnul holt do noty. Tak abych jí (i sobě) udělala trošku radosti, ušila jsem nám nový ubrus na stolek. Kulatý, srdíčkatý... Předlohou mi byl ubrus od Kitten and Threads. Vyzkoušela jsem si šít z látky s keprovou vazbou - hází krásné odlesky.

Zuzka vytahala vhodné zbytečky růžových látek, řadu z nich mám od milých přátel z Dámy, kdy se scházely kousky růžové na Zuzčinu deku Sweet Heaven.... Vzpomínky mne dohnaly, každý kousek o něčem vypráví, k řadě nicků umím přiřadit jména, osudy, společná setkání, obličeje... Děvčata, budete-li to některá číst, děkuji znovu a znovu...

No, a abych to s těmi novotami dorazila, vyzkoušela jsem si i quiltování do spirály od středu (moc mi to tedy nešlo, lépe mi to jde obráceně - od okraje do středu), a také výrobu vlastního šikmého proužku, protože kruh rovným proužkem neolemuji...

Není vše perfektní, ale máme z ubrusu radost, od rána je na stole, svítí na něm voňavá svíčka a voní Zuzčin Kavárenský koláč podle Kuchařky pro dceru, který upekla, zatímco já vařila oběd.


Komentáře

 1. Ty jsi prostě ďas a Zuzanka je po Tobě :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, díky, v něčem je, v něčem je naprostý opak, a je to tak dobře :-)

   Vymazat
 2. Já myslím, že ubrus je naprosto perfektní :-) Hezký den

  OdpovědětVymazat
 3. ... paráda, krásný ubrus, moc pěkné povídání.
  Pohodový zbytek víkendu

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Alenko, pochvala od takového profíka opravdu potěší. Moc děkuji.

   Vymazat
 5. Moc pěkně jste se vyřádily. :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jani, nádherný ubrus! Moc se ti povedl. A moc mňamkový koláč :) Pa Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, moc děkuji. Krásné únorové dny proti proudu!

   Vymazat
 7. Krásný ubrus, moc se mi líbí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, děkuji. Doufám, že se zase uvidíme na nějakém srazu....

   Vymazat
 8. Krása, báječný ubrus s nápadem :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Je moc krásný, ta keprová vazba se mi nešije moc hezky, je jak živá, ale ty jsi šikovná, protože výsledek je úžasný. Také mám některé kousky látek z výměn na Dámě a musím s tebou souhlasit, je to super upomínka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si to radši přiškrobila, aby se to tak netáhlo.... Moc děkuji za návštěvu i milá slova.

   Vymazat
 10. Jani, krásný ubrousek jsi ušila, moc se mi líbí. Já si vloni ušila srdíčkovou dečku na advent a zůstala nám až do Valentýna :-))) lenkatrun

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …