Přeskočit na hlavní obsah

20.5.2018

Půlka května za námi. Léto se blíží, pokud už vlastně není v plném proudu. Aby pak prázdniny nebyly studené a deštivé. Na zahradě spousta práce - plevel bují jak splašený, tráva taktéž, nestíháme stříhat odkvetlé keře, protože kdybychom se zpozdili, tak příští rok nepokvetou....

Přesto večer co večer sedám alespoň na chvíli k jehle a kousek po kousku přidávám na obrázku holčičky zdobící vánoční stromeček. Ještě není konec května, a letos mám hotovou devátou stránku. Mám radost, jak mi to přibývá... Stránka 33/64. Sandra Kuck - Hanging ornaments.


V lavorech rozvetly vodní irisy - letos oba, žlutý i modrý. Máme se Zuzkou obrovskou radost. Lekníny zatím nekvetou, ale třeba se i tam zadaří...Červené pivoňky jsem nestihla vyfotit. Pivoňky miluji, jejich tvary, vůni, všechno. Ale bílo-žíhané jsem stihla. Ještě mám čistě bílé, mívala jsem i růžové a žluté, ale ty zatím nekvetou :-(Začaly zrát ranné třešně. Jsou lahodné, i když nemají takovou tu pevnost a plnou chuť jako ty pozdnější. Ale pereme se o ně statečně s ptáky, protože je to jedno z prvních ovocí, které na zahradě zraje. Boj o kavkazské borůvky jsme prohráli. Měli jsme s bídou tři borůvky :-( Příští rok musíme být lépe připraveni.
Rajčata také zdatně poskočila ve venkovním bytečku - zatím jsou na východní straně domu, ale až se aklimatizují, půjdou na jih, hezky do teplíčka....


V Číně jsem zakoupila semínka lotosu. Podařilo se je vyklíčit, a protože nevím, jak to půjde dál, použila jsem větší vázu, alespoň pro pár. Ostatní jsou v květináči (ano, čtvrtém) na terase.

A tak to u nás běží - moc nestíháme, ale to je asi dnes takový fenomén... Neznám nikoho, kdo by stíhal :-) Tak já jdu dál jarně nestíhat...

Komentáře

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …