Přeskočit na hlavní obsah

10. března 2012Dnes byla sobota. Krásný předjarní den - ráno sice mrzlo, pak chvíli svítilo sluníčko, ale odpoledne se zatáhlo a trochu i začalo poprchávat. Proč ale píši, že byl krásný den?

Možná proto, že jsme včera přivezli synkovi nové kolo. No nové - je sice starší, ale pro nás nové. Zuzanka se smířila s tím, že bude mít kolo opět po starším bráškovi (fakt už naposled, slibuji, opravdu slibuji a přísahám). Dnes děti nemohly dospat, vstávaly brzy, udělaly mi snídani skoro až do postele (ano, i takový servis občas doma mám, to se mám, že?), a jakmile zmizela první jinovatka, tak zmizely i děti na kola ven:-) Nejdřív jezdily po cestě před domem, ale nakonec si vyprosily návštěvu hřiště nedaleko našeho bydliště. A já díky jejich programu měla možnost dopoledne dokončit práci, kterou jsem nestihla v týdnu....

A krásný a pohodový den pokračoval. Dnes byla druhá sobota v měsíci, a to znamená, že jsem jela na klub. Dámský klub. Dnes přišlo pár nových dušiček, atmosféra byla úžasná, upovídaná, ale i tvůrčí. Výsledkem je, že máme hotové všechny bloky na první charitní deku. Tedy až dorazí bločky od nemocných členek. Jestli se pochlapím a vše sešiji (Jarmila s Marcelou mi přislíbily pomoc), tak příště na klubu vše sesendvičujeme a připravíme na prošívání. A začneme druhou charitní deku. Tahle společná práce je děsně moc fajn.

Ale dobré zprávy nekončí:-) Ano, dnes byl nádherný den. Podařilo se mi spojit se Sylwií a zapojit se do vyšívačského programu SAL (společné vyšívání) s nádherným motivem propleteného stromu od Renato Parolin s názvem Before Christmas (viz proklik na pravé straně). Hned zítra se pustím do hledání vhodné látky a bavlnek. O látce mám jasnou představu - mám tu kus Huberta, a tohle bude látka jako stvořená pro tento obrázek. Jsem moc ráda, že mne polská děvčata bez problémů přijala mezi sebe. Mám trochu jazykovou bariéru, ale google dnes umí přeložit ledacos, včetně polštiny. Snad si budeme rozumět. Ale angličtina to jistí:-)

Vím, vím, vytahuji další projekt, místo abych pracovala na kostlivcích, jak jsem původně slibovala. Ale když ono je to taaak těžké....


A takto to ještě předevčírem vypadalo u nás na zahradě - zima se ještě nechce vzdát své vlády....
Krásný předjarní víkend!

Komentáře

 1. Jani, souhlasím s tebou, že byl krásný den! Ještě jednou děkuji za krásné sobotní odpoledne v krásném prostředí s velmi příjemnými osůbkami! Bylo to moooc fajn :-) Ráda jsem vás poznala!

  A to vyšívání... o tom jsi tam mluvila, uniklo mi to? Super akce, jsi šikula!!! Krásný strom! Kdyby google neklapl, tak písni :-)

  Krásný víkend, pa, Jola

  OdpovědětVymazat
 2. Opravdu dneska bylo krásně, já dokonce nemusela do práce, ač jsem původně měla. Ale na rozdíl od Tebe jsem toho moc nestihla :-) Těším se na fotky hotové deky, ona taková fotka s bloky, by taky nebyla špatná :-)
  Já se taky kdysi do jednoho SAL projektu zapojila, a dodnes není hotový... :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, škoda, že jsi za námi nepřijela... Fotečka tam už je, jen ta, kde je ještě víc bloků, je máznutá:-( Ale i takhle to vypadá dobře, ne?

   Vymazat
 3. Tak to je fajn že si vieš aj užiť a ten nový projekt-no keď ta príprava je taká vzrušujúca

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…