Přeskočit na hlavní obsah

21. března 2012


První jarní den! 

S prvním jarním dnem jsem změnila i pozadí, abych pěkně ladila s tím, jak je venku nádherně:-) Musím se přiznat, že nejsem zrovna fanda zahradních prací, ale co už nadělám, když máme naše latifundie... Musím se pochválit, že s dopomocí už mám ostříhané a vyklizené trvalky, vřesoviště, maliní, ale také víno. To teď kape na terasu z ran, až je mi ho líto, jak pláče. Naposledy jsem se včera snažila zapojit vodu ve studni - no jako obvykle neúspěšně - všude mi to teče, stříká, ale konev jsem napustila, tak co. Jak já nerada lezu do té studny mezi slimáky a obrovitánské pavouky...

Minulý týden jsem pracovala na SAL projektu Before Christmas. Mám hotovou jednu barvu, nejtmavší hnědou, a začala jsem pracovat na další barvě.Téměř hotová první stránka - a nic...


Znovu jsem se vrátila k HAED výšivce (ano vosarko, už pracuju). Doufala jsem, že budu mít hotový list, ale v neděli večer mne přemohla nějaká choroba, a ještě stále nejsem stoprocentně v pořádku, a hlavně - doháním resty v práci. Takže Šárko - snažím se, a snad příští středu už ukážu hotový první list. Stejně tam pořád není nic moc vidět - nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu:-(Jarně nazdobné capuccino...
Dnes, ve středu jsem musela do Prahy navštívit zdravotnická zařízení, abych se nechala přesvědčit, že jsem ještě pro další život použitelná:-) A abych měla ten výlet veselejší, dohodla jsem si s Ivankou oběd a kafíčko. Oběd i káva byli výborné - pochutnala jsem si a byla jsem jako sud. A capuccino nám přinesli krásně nazdobené - koukněte na fotky. Od Ivanky jsem dostala nádhernou šálu. Cestou domů mi zbyla chvilička času, tak jsem na otočku zaskočila do Flex-texu, a jasně, že jsem si něco koupila. Tak teď už jen z těch kousíčků látek něco ušít.... Bohužel termíny v práci mne momentálně drtí, takže to asi hned tak nebude - ale snad do velikonoc to stihnu... Moc bych si to přála.Komentáře

 1. HAEDky máš pořádný kusanec! Ještě jsi zapomněla vyfotit záložku a vajíčka. Kafíčko bych si hned znovu dala :-) A taky tu nevidím fotku koupených látek :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Záložku a vajíčka mám vyfocené v některém ze starších příspěvků:-) Látky nevyfotím, až z nich něco spáchám... Taky nemůžu ukázat všechno, pak byste sem nechtěli chodit:-)

   Vymazat
 2. Jani, to cappuccino... bohužel mne také něco srazilo, nějaká slabota či co, tak si zatím nechávám zdát i o tom zcela obyčejném kafíčku :-( Ale tak krásně nazdobené... to musela být mňamka! :-)
  Výšivka vypadá pěkně! A s tou druhou se nechám překvapit :-)
  Zahradním pracem zdar a návštěvám studny obzvlášť :-) Opatruj se!

  OdpovědětVymazat
 3. Janulka výšivky máš nádherné

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …