Přeskočit na hlavní obsah

24. května 2012

Ach jo, ten čas pádí jako zběsilý... Venku je teplo, musíme pracovat na zahradě, a občas nás to vytáhne ven, na procházku.


Minulý týden jsme šli s naším psem Akimem na krátkou procházku. No, krátkou... Přišli jsme za čtyři hodiny. Děti ho chtěly naučit chodit po lávce přes zdymadla. Bylo to náročné, ale dostali jsme ho nahoru. Pak na druhou stranu. Ale zpět nechtěl ani za nic. Tak jsme museli po druhém břehu Labe do Káraného, tam ho dostat na lávku pro cyklisty (z jedné strany má šikovně schody, to aby cyklisti mohli trénovat i vzpírání), a pak po správném břehu Labe domů... Ufff. Už aby tady byla další lávka přes Labe blíž k nám. Takhle to je na hodně dlouhou procházku. Cestou se děti i pes osvěžili v písáku, ale já přišla úplně uvařená a hotová.A aby se nevenčil jen pes a kočka, tak s příchodem pěkného počasí se venčí i naše andulka Pepík. Takhle jí to na pergole pod vínem sluší. Hák je od lucerničky z Ikea:-)


V práci je teď také co dělat, takže jen stručně a krátce. V klubu šijeme druhou charitní deku - podzimní hvězdy:
A já po chviličkách dokončila v SAL Before Christmas třetí barvu. Už jsem začala čtvrtou:-))

Komentáře

 1. Jsem totální lenoch a je mi před tebou hanba...
  Hvězdy do deky vypadají úžasně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mančí, to nemusí - já ostuda ušila jenom jednu třetinu jednoho bloku, a ta ani na fotce není. To jsou práce holek z klubu... Ale za trest musím do dalšího klubu ušít hvězdy čtyři:-)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…