Přeskočit na hlavní obsah

30. června 2012

Povijan pro panenky

Zuzanka dostala pytel plný pletených oblečků na miminka, aby si mohla oblékat panenky. Má totiž spoustu panenek všech možných velikostí. Řada oblečků bude našim panenkám velká, ale nějak vymyslíme, jak je upravit. Pytel jsem po příjezdu domů vysypala, oblečky roztřídila a vyprala.

Když jsem ale pytel blíže prozkoumala, tak jsem s údivem zjistila, že je to povlak na čtvercový povijan. Trochu potrhaný, místy prošoupaný, hodně špinavý, ale s krásnou krajkou. Bylo mi ho líto. Vyprala jsem ho taky s tím, že vyhodit ho můžu vždycky. Po vyprání prokouknul. Teď už ho vyhodit by byl hřích....Teta Květa Zuzance věnovala výplň z tlustého vatelínu - já tak silný nepoužívám. Vkládat a vyndavat vložku bych se už docela bála - přece jen už je to věc starší a místy se sypala. Tož mne napadlo, že milý povijan prošiji jako deku a budu ho prát rovnou i se syntetickou vložkou - však taky uschne. Co šlo opravit, to jsem opravila, a celý povijan prošila do čtvercové sítě.

Protože Zuzanka nezvládá zavázat mašli, sešila jsem gumu, na místo sešití našila mašli z krajky a po zabalení miminka do povijanu jen natáhne gumu a panenka může jít spinkat do kolíbky nebo kočárku... Až bude Zuzka větší, můžeme gumu vyměnit za povijanovou mašli.

Tak jak se vám líbí? Naší panence a její mamince moc. Myslím, že bylo dobře ho zachránit....

Komentáře

  1. Paráda! V tomhle vedru Ti funguje hlava? :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, nádherné!!! Moc se ti to povedlo a praktické řešení pro Zuzanku s tou gumičkou, vypadá to moc pěkně. Musím říct, že panenka má i parádní kolébku!! Jola

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…