Přeskočit na hlavní obsah

Co přinesl únor...

Počasí je u nás jako na houpačce - chvíli sníh, vzápětí jaro. Po pravdě - už se na to jaro těším.

Možná i proto jsem jako další výšivku vytáhla Trio of Lilies do firmy Bucilla. Před mnoha a mnoha lety jsem jí začala vyšívat - už jsem o tom psala v předchozím příspěvku. Nějak jsem si nemohla vzpomenout, proč jsem jí odložila. Kvůli spoustě čtvrt a třičtvrtěkřížků? Nebo kvůli tvrdé aidě, která je úplně plechová? Fakt nevím. Přestože jsem měla v práci fofr, nedalo mi to, a každou volnou chvilku jsem vyšívala - klidně po jednom návleku místo svačiny. A za pár dnů mi už kvetla na látce krásná oranžová lilie.


Možná jste si všimli (nebo nevšimli), že na blogu přibyla nová záložka s názvem Loudavý Pešek. Přihlásila jsem se poprvé do podobné akce. Velmi mne potěšilo, že se mohu přihlásit sama - šiji sama pro sebe, tudíž na mě nikdo nezávisí. Bojím se totiž, abych splnila případná očekávání (a termíny - znám se velmi dobře). Takže s radosti a chutí šiji sama pro sebe, a uvidím, jak mi to půjde. Třeba příště už budu šít naostro v klasickém uspořádání. A protože dnes skončilo první kolo, mám i já hotový svůj středový blok.

Komentáře

 1. Jani a je nádherný. Účastním se Loudavého Peška poprvé a na ostro, dívala jsem se na všechny středy do galerie, kterou vystavila Alenka a jsou všechny moc úžasné......
  Měj se noc hezky a krásné tvoření. Jarmila

  OdpovědětVymazat
 2. Výšivka je nádherná, opravdu jarní. Blog je perfektní, to bych nikdy nesvedla...

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Jani, nějak se mi nedaří vepsat ti koment, tak pokus numero uno :) Ohledně výšivek tě opravdu obdivuji, protože krom celého křížku nic jiného neznám. A stínování je má noční můra... moc se mi líbí tvé práce!!! A k šití: s klidem jsi se mohla přihlásit, protože očekávání bys splnila, máš moc krásný blok!! Ať se ti daří a těším se na výsledek :) Stavte se na kafíčko :) Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělá práce, jsem rád vez.Pozdrav ze Srbska

  OdpovědětVymazat
 5. Jana, Your tulip block is Beautiful! I am looking forward to seing more of your creations, they are a true work of art. Thank you for sharing, Beulah

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …