Přeskočit na hlavní obsah

Kája má narozeniny....

Kája je Zuzčina kamarádka. Každé ráno se holčičky před školou nadšeně vítají, těší se evidentně na sebe, a já jsem moc ráda, že jsou spolu.
No, a Kája má narozeniny. Samozřejmě, že jí Zuzanka vyrobila přáníčko, koupila drobné dárečky, a mne moc a moc prosila, abych Káje ušila tašku nebo kabelku. Látky vybrala sama, vzor také, takže na mně zbylo opravdu jen jí ušít:-))Taška je jednoduchá, bez zapínání, s odšitými rohy. Je větší, aby se do ní Káje vešel případně i velký sešit - třeba na nějaký kroužek. Ozdobená je krajkou a velkými knoflíky. Snad se jí bude líbit...

O minulém víkendu jsme vyzkoušeli recept na nepečené nekynuté skládané koláčky. Těsto bylo hned, plnění trvalo déle. Při pečení jsme zjistili, že koláčky plněné marmeládou se otevírají a nedrží pohromadě. Maková a povidlová náplň fungovaly bez problémů.

Byly moc dobré, tak si také nabídněte...


Komentáře

 1. Taška je moc pěkná, určitě se Káje líbila. U receptu nerozumím jednomu - píše nepečené koláčky a pak je pečeš?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, děkuji za opravu. Mělo být "nekynuté", ne nepečené:-)) Jsem to ale popleta. Už je opraveno.

   Vymazat
 2. taška je pěkná, ta kombinace se mi líbí.... a šáteček bych si dala hned:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 3. TAŠTIČKA JE MOC POVEDENÁ. KRÁSNÝ DÁREČEK.
  PEČENÉ DOBRŮTKY MÁM TAKÉ RÁDA. DNES SE NA JEDNU CHYSTÁM.
  PŘEJI PŘÍJEMNÝ VÍKEND.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, tak taška je dokonalá!!! Věřím, že Kája bude nadšená :) A koláček bych si také dala, asi se budu muset zamyslet nad pečícím plánem a dokoupit ingredience :) Krásný den, pa, Jola

  OdpovědětVymazat
 5. Ta je nádhernááá, miluju puntíky.

  OdpovědětVymazat
 6. Taska se povedla a jiste i libila :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …