Přeskočit na hlavní obsah

Jarní rozpracovanost...

Jaro finišuje - venku i vevnitř... Kvetou keře i květiny, sázím muškáty, osteosperma, jahody, sklízíme první ředkvičky z nového pařníčku, očima vytahujeme saláty, hrášek, kedlubny, fazolky... Tráva díky častým dešťům roste jako zběsilá, stejně tak i plevel.

Jaro přišlo i na mne - pustila jsem se do oprav a budování - spravili jsme propadlou střechu na zahradní kolně, obrousili a natřeli severní štít domu, vyčistili vsakovací studny na dešťovou vodu (díky chlapi - moc jste nám pomohli!), a konečně jsem se rozhodla natáhnout elektriku na terasu - večer tam sedíme jen při svíčkách, a při těch se sice dobře jí a povídá, ale špatně čte. Jenže jak to udělat, když nechci sekat v omítce elektriku na vypínače apod. A pak mne to napadlo - na vánoce jsem koupila dálkově ovládané zásuvky, abych nemusela každé ráno a večer lézt pod stromeček a vytahovat světýlka ze zásuvky. Takhle člověk jenom ťukne na dálkový ovladač - a je hotovo. Tak jsem ty dálkově ovládané zásuvky použila na terase - ťuknu na jedničku - svítí světlo nad stolem, ťuknu na dvojku - zapne se hubič hmyzu. Super paráda. A nejsou potřeba žádné vypínače na omítce. Teď ještě přestěhovat dílnu, abychom měly se Zuzankou u šití více světla, když už se tam musela část přestěhovat kvůli té elektrice...

Ale i když jsem úplně hotová, nezapomínám na ruční práce - musím aspoň kousek každý den udělat. Alespoň dva-tři křížky, jeden-dva švy... A na čem momentálně pracuji?

1. Dokončuji třetí kolo Loudavého peška - což mi připomíná, že bych měla nafotit realizaci druhého kola a dát na stránku návrh třetího - jejda, zase mám zpoždění...

2. Pracuji na druhém kole společného frivolitkového projektu (který se zase tak moc společně nedaří, ale to je jiná kapitola). Dečka se mi líbí, a v domluveném termínu se jí pokusím dodělat. To slibuji.

3. Paličkuji další dečku - čtvercovou. Je zajímavá, zase velmi jednoduchá, a já se moc těším, až bude hotová a já se budu moci pochlubit.

A teď už s fotkami:-)))

4. Na klubu se děvčata dohodla, že budou šít společně samplerovou základovou deku podle knihy od Květy Sudové, aby se pocvičily v patchworkových dovednostech. Protože jsem dlouho nebyla, tak jsem se je snažila dohnat - nakonec to vypadá, že jsem nejdál. Chybí už jenom čtyři bloky, které bych chtěla dodělat tento týden, abych mohla vrátit půjčenou knihu s návodem do knihovny.

 5. Před časem (ono už to bude víc jak rok, jak ten čas letí...) jsem se zamilovala na první pohled do obrázku holčičky s koněm od firmy Zolotoe Runo, kterou vyšívala Miluna. Ona byla tak moc hodná, že mi věnovala použitou předlohu se zbylými bavlnkami, a dokonce přidala i aidu! Byla to moje první použitá předloha se zbytky bavlnek, a já se tak bála převodu  bavlnek, abych neměla výšivku flekatou, že jsem vyšívání stále odkládala. Ale už mi to bylo hloupé, Zuzanka naléhala, tak jsem se do výšivky pustila. Už mi došlo i pár bavlnek, ale v pohodě jsem je nahradila jinými ze svých zdrojů. Díky tomu, že tato výšivka neobsahuje žádné velké plochy, tak mírný rozdíl použitých bavlnek tolik nevadí, a nakonec jsem ráda, že jí vyšívám. Předloha je nádherně zpracovaná, už mám hotový obličej holčičky, a každý večer se těším, že sednu do křesla a vyšiji dalších pár křížků... Teď pracuji na hlavě koně. Zuzanka se nemůže dočkat:-)

A nakonec úsměvná fotka - Zuzanka se svou nejlepší kamarádkou Kájou  dohromady v jedné mikině:-))) Po tatínkovi. Tak všem krásné jaro!


Komentáře

  1. Uf, Ty ji na mne moc akční :-) Osvětlení jsi vymyslela úžasné. Patchworková deka bude úžasná a výšivka se taky pěkně klube!

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, ty bloky máš úžasné!!!! A holkám to sekne :) Mějte se krásně!!! Pa, J.

    OdpovědětVymazat
  3. Ivano, Jolano - moc děkuji za milá slova a povzbuzení. Už se moc těším, až bude deka hotová...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …