Přeskočit na hlavní obsah

Nová kniha - nová zábava???

Dnes jsme se byly podívat se Zuzankou v knihkupectví - obě milujeme vůni nových knížek, a tak i když nemáme přesnou představu proč a co koupit, rády tam zajdeme, probíráme se novými i staršími knihami a ukazujeme si, co se nám líbí, co máme doma, co jsme si půjčily v knihovně... Zítra je Den dětí, tak jsem si říkala, že bych Zuzance mohla nějakou malou knihu pro radost koupit. A také, že jsme objevily. Jen je otázka, zda to bude kniha spíš pro mne, s výslednými výtvory pro Zuzanku:-))

Kniha se jmenuje Háčkujeme pro panenky, autorkou je Cendrine Armani, vydalo nakladatelství Metafora.

Knížečka to je útlá, brožovaná, určená pro panenky 36 a 42 cm velké. Některé střihy se samozřejmě opakují, ale to nevadí - aspoň je vidět, co lze s jedním střihem podniknout. Zuzanka se učí háčkovat, už umí řetízec a krátký sloupek, tak třeba jí tato kniha zase kousek někam popostrčí...

Tak teď už jen najít nějaké příze, háčky, vybrat první pokusnou panenku a zkusit, co dokážeme...
Modely na první pohled nevypadají příliš složitě, některé jsou vyloženě lehounké, takže si myslím, že bychom je mohly se Zuzankou zvládnout. Sice spíše zvládám popisy v grafické formě (holt ten technik se nezapře), ale snad vyluštím i psané popisy. V nejhorším případě budu muset volat o pomoc a zmermomocnit nějakou kamarádku, aby mi vše vysvětlila.

Zatím jediné, co mne překvapilo, je, že neuvádí sílu použitých přízí, aby člověk alespoň dokázal odhadnout, co má použít na který model. Ale i tady si myslím, že si nějak poradíme. Navíc nemáme ani totožné panenky, takže se musí vše přizpůsobit stávajícím panenkám, které máme doma.

Jasně, že mne svrbí ruce, a ráda bych popadla háček hned dnes večer a do zítřka panence uháčkovala krajkové spoďárky, svetříček a sukničku:-) Ale asi to nevyjde - aktuální plány jsou naprosto jiné. Bohužel.

Komentáře

  1. Jak vidím, nemáš co dělat, tak si vymýšlíš nové činnosti :-) Ale správně, to Ti schvaluji. Hlavně je hezké, že to děláte se Zuzankou společně.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ivi, odhladla jsi to přesně - nevím, kam skočit, ale Zuzanka vymyslí zase něco nového, co je nezbytně nutné vyzkoušet.... Mimochodem - panenka už má kalhotky, nabírané:-))

      Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …