Přeskočit na hlavní obsah

Červencové bilancování...

Ne, opravdu jsme nezmizeli z povrchu zemského, ale dětem začaly prázdniny - děti se rozjely po táborech, babičkách, výletech...
Ahoj, mami! Já už jedu....
Ani se neohlédla....Když děti byly u babičky, tak jsem přestavovala Tomův pokojík - namontovala (SAMA!!!) nový lustr, vymyslela a přidělala rámy na plakáty na šikmý strop nad jeho postel a olištovala skoro celou ložnici (ten zatracepený trám mne zastavil - kolem něj se to fakt blbě dělá...). Takže jsem nestihla ani nic vyfotit - odkvetla mi spousta kvítků, sbírala jsem maliny a vařila marmelády a šťávy z jahod i rybízu.
Pak děti odjely na tábory - Zuzanka na skautský a Tomík na německo-cyklistický.


Neboj, to vyšlapat nemusíš. Stačí, když to kolo vytlačíš...
Tomík měl tábor kratší, takže jsme byli spolu doma pár dnů sami. Vytáhl mne na cyklistický výlet do Brandýsa - po cyklostezce.
Nejdřív zatočit klikou, a pak si vyslechnout výklad...


Ukázal mi učebnu v přírodě.


Tak tohle bych uklízet nechtěla...


Zámek a zámecký park.

Pozval mne do cukrárny (dort byl moc dobrý, nestihla jsem nás ani vyfotit).

Cestou zpátky jsme přejeli Labe v Toušeni.


Tak vidíš, mami - tahle snadno se dostaneme domů. Ani nohy tě bolet nebudou.

A domů se vrátili přívozem.Nemučili tě tu hlady?

Pak se vrátila Zuzanka - hned utíkala nakrmit kočičku Adélku.


S "lehkou" hlavou....

A hned se dala ostříhat.bleeee - budu barevná všude...

V plném soustředění - jenom aby tam nebyly šmouhy...

Po prvním nátěru je třeba brousit....

Hlavně pečlivě. Ať má sestra radost.


Než přijela Zuzanka z tábora, tak jsme s Tomáškem obrousili starý ošklivý stůl, který sloužil jako pracovní v dílně manželovi. Zuzanka si dnes vybrala v Domě barev barvičky a hned ten starý stůl s Tomáškem natřeli.

Tomášek natíral nohy.Zuzanka šuplík.


A já si vzala na starost desku.

Tyrkysovo-bílý stůl, bílý strojek, a rovnou se šije...

Stěny si Zuzanka vyzdobila svými obrázky.
Před večerní bouřkou jsme stihli stůl odnést na své místo v dílně a připravit Zuzance její pracovní šicí koutek. Nový stůl krásně rozzářil kout v té pochmurné místnosti.
Zdi si vyzdobila vlastními obrázky. 

Jak je vidět, Zuzanka v poslední době miluje modrou...Na žehlicí prkno jsme natáhly nový potah - jak jinak - modrotyrkysový....

Tak ať se jí tam dobře šije.... 

Komentáře

  1. Zuzanka šíleně povyrostla! Tak ta šikula jedna má i své místo v dílně na šicí stroj :-) Máte to holky krásně zorganizované.
    Z Tomáška už je taky kus chlapa... A jak vidím, Ty se rozhodně nenudíš :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …