Přeskočit na hlavní obsah

Nový rok, nový začátek

S blížícím se začátkem dalšího roku mne přepadla touha začít něco nového, něco, po čem dlouho toužím. Jako kdyby mne někdo tam nahoře poslouchal, ozvala se mi dávná kamarádka, jestli se spolu nepustíme do našich vyhlídnutých kytic z Malování jehlou. Jsou tři - slunečnice, irisy a slézové růže. Petra kdysi před lety ty slunečnice už začala, takže má náskok.

Nad podkladem jsem dlouho nepřemýšlela - už dávno jsem chtěla všechny tyto tři obrazy vyšít na Huberta, nádhernou režnou látku s pravidelnou strukturou. Jeho jedinou nevýhodou je, že nedělá dokonalé čtverečky, ale mírně obdélníčkuje. Tudíž kolečko na něm vyšité je spíš elipsou... Ale to u kytiček nevadí...

Předloha obsahuje rozpis bavlnek od firem DMC, Ariadna, Anchor a Madeira. Petra vyšívá DMC, já se rozhodla pro polské Ariadny. Alespoň budeme moci porovnávat, jak se převody barev firmě Malování jehlou povedly.

 Paní Milada z firmy XvysivkaX mi vyšla maximálně vstříc a objednané mulinky jsem za pár dnů měla doma. Takže jsem 31. prosince mohla začít vyšívat.

K dnešnímu dni mám hotové téměř celé tři listy předlohy. Měla jsem strach z barevné předlohy, ale vyšívá se opravdu dobře. Při porovnání s obrázkem a Petřinými fotografiemi je slunečnice z Ariaden tmavší, mezi dvěma zelenými je menší kontrast. Přesto se mi i tato interpretace líbí a určitě budu pokračovat. Konec konců - nedávno jsem měla na zahrádce slunečnici do hnědo-zrzava, a moc se mi líbila. Tož jí budu mít i vyšitou...Komentáře

 1. No totok! A co holka? :-) ....vosarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holka přijde na řadu, až si koncem března pořídím brýle na blízko:-( Teď na ty blechy nevidím, fňuk. A sparringpartnerka dělá mrtvýho brouka, místo aby do mne šťouchala, abych pohnula jehlou:-) Třeba taky nevyšívá....

   Vymazat
  2. vyšívá,vyšívá...a 26.11.2012 začala Benátskou masku,tu velkou :-) ...vosarka

   Vymazat
  3. kecá, 26.11.2013

   Vymazat
  4. ježíš já jsem debil, 26.12.2013 - to jest to správné datum

   Vymazat
  5. No jo, ale já o ničem nevím....:-( Nemáš ani album, ani blog, ani nic, tož jak mám vědět, že vyšíváš a né že třeba motáš košíky... :_(( Já myslela, že jsi mne v tom nechala samotnou.

   Vymazat
 2. Slunečnice budou tmavší barvě možná ještě hezčí než zářivé. Obrázek vypadá, že to bude pěkný kusanec!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, díky moc za povzbuzení. Látky je pořádný kus, ale fakt se to moc hezky vyšívá...

   Vymazat
 3. Milá Jano, máš tu spoustu nádherného tvoření a tyto slunečnice budou krásným klenotem tvé tvorby.Já slunečnice miluji, takže se mi líbí dvojnásob.
  Přeji ti hezký večer Anny

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …