Přeskočit na hlavní obsah

Májový déšť....

Celý týden hrozilo nebe deštěm - někdy pršelo víc, někdy míň (u nás spíš míň, takže jsme pod olověnou oblohou museli zalévat náš pidi zeleninový záhonek). A protože o víkendu pršelo konečně spíš víc (nebo taky furt), dokončila jsem frivolitkovou dečku podle Jana Stawacse. Použila jsem přízi Maxi v bílé a zelené barvě, finální dečka má průměr 29 centimetrů. Rozpis jsem neupravovala, vše krásně sedlo. Barevností mi evokuje sněženky, což je teď na jaře, kdy je všude přímo exploze syté zeleně, takové krásně uklidňující...Minulý týden byl poněkud hektický - Zuzinka měla několik generálek a několik představení - třikrát baletila  a tančila v rytmu swingu na prknech, co znamenají svět, našeho kulturního domu - taneční oddělení naší ZUŠky měla svou každoroční benefici. Je kouzelné sledovat, jak jsou ty děti rok od roku šikovnější a ladnější... Fotky nemám, takové zařízení, které by bylo schopné bez blesku vyfotit ostré snímky pohybujících se tanečníků, nemám k dispozici. Ale jako každý rok zakoupíme DVD se záznamem představení a ve chvílích, kdy se mi bude stýskat, si ho budu pouštět, jako ty čtyři před ním...

A v sobotu zpívala na náměstí se sborem. Pod vedením paní učitelky letos děti udělaly obrovský pokrok, nevadí jim, že mají sbor čím dál delší, těší se, až se budou učit vícehlasy... Představení začínalo ve dvě hodiny. Od rána ani kapka, i když nebe bylo zatažené jako celý týden. Úderem druhé hodiny se spustil liják. A nepřestal až do nedělního večera. Bylo mi těch dětí líto - jediní stateční, kteří stáli s deštníky i bez nich na náměstí před podiem, byli rodiče a příbuzní dětí. Přes deštníky ani nešlo vyfotit celý sbor... Bylo to mokré, ale krásné...  Jsou to šikulky.

Komentáře

 1. Jani, dečka je úžasná! Moc se ti povedla :) A Zuzance tleskám, je moc šikovná :) Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, moc děkuji. I Zuzinka. Krásné, konečně teplé a slunečné dny! Jana

   Vymazat
 2. Dečka je moc krásná! Přeji krásný večer Anny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anny, děkuji za návštěvu a milá slova. Moc mne potěšila. Jana

   Vymazat
 3. Jani je nádherná..... pro mě vyšší dívčí:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, nevěřím - ty zvládáš tolik věcí, že tohle by pro tebe bylo jako nic. Moc děkuji za milá slova. Jana

   Vymazat
 4. Dečka je nádherné, ostatně jako vše, co vzejde z Tvých rukou.
  Nevadí, že nemáš fotky, je úžasné, že je si můžete koupit dvd.

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Janičko,
  k svátku Ti přeji vše nejlepší, hlavně zdraví a stále tak hodné děti a šikovné ručky :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Thanks for one's marvelous posting! I certainly enjoyed
  reading it, you are a great author.I will make sure to
  bookmark your blog and will come back later in life.
  I want to encourage that you continue your great work,
  have a nice evening! vimax asli

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …