Přeskočit na hlavní obsah

Levandulová vonička

Na zahrádce nám rozkvetlo několik přesazených keříků levandulí. Nic moc, ale co bychom chtěli, když jsme je vloni vyryli z místa, kde rostly více jak deset let, a dali úplně jinam. Přestože jsou z velkých keřů malé keříky, nezklamala nás levandule ani letos a krásně vykvetla.

Vůně bylo na půl zahrady - nejvíc jsme jí nasázeli mezi růže poblíž terasy, takže nám voněla do každého oběda, grilování, večerního posezení...

A aby nám voněla i v zimě, nasušili jsme květy, a až bude venku sychravo, ušijeme pytlíčky a naplníme koncentrovanou letní vůní.

Jenže podzimní plískanice jsou ještě daleko, a s nimi i naše šití. Ale nedalo nám o vyzkoušet motané paličky z levandule čerstvé. Pár zbytků stužek a chvíle proplétání - a paličky jsou na světě. Jedna je společná, jedna moje a jedna Zuzanky - můžete hádat, která je která:-) Bavilo nás to, jedno odpoledne, kdy Zuzanka kvůli ATB nesměla na sluníčko a Tomášek byl na táboře, jsme strávily na terase zastíněné rozrostlým vínem, a motaly a motaly... Taková holčičí motanice:-)  A hned máme dárečky pro babičky...


Komentáře

 1. To budou nádherné dárky! Motanice neznám, je to skvělý nápad!
  Jak se líbilo Zuzance na "koňském" táboře? A kde vlastně byl?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, Zuzanka právě je na koníkovém táboře, celý tento týden. Je na farmě s fjordskými koníky ve Staré Pace, v nádherném podhůří Krkonoš.

   Vymazat
  2. Zuzanka tam musí být určitě nadšená!
   Já to teda popletka, kamarádky dcera byla totiž minulý týden na koních ve Strážném, tak jsem si myslela, jestli náhodo nebyly spolu.

   Vymazat
 2. A tak se mi nějak ztrácejí komentáře... zkusím to znovu :) Jen jsem se tak zamyslela, jak to u Vás musí krásně vonět!! A že Zuzanka se jistě z tábora vrátí maximálně spokojená! Přeji ti krásné voňavé letní dny! Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
 3. Také mám ráda levanduli. Sice nemám zahrádku, ale na balkonech ji léta pěstuju a daří se jí. Jani zdravím vás a přeji krásné dny,
  Jana H.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …