Přeskočit na hlavní obsah

Na rozloučenou

Babička s dědou se uvolili vzít si děti na pár dnů k sobě. Ne, že bych mohla jet sama na dovolenou, peníze jsou potřeba dnes i zítra, ale i toto "uvolnění" je super - nemuset se ohlížet na to, kdo co chce k jídlu, moci se zabrat do práce a zapomenout na to, kdo kde visí, vyrábí, koná, dohnat resty v úklidu (že by mi vydržel uklizený obývák déle než jednu hodinu???) a na zahradě... Prostě budu v jednom kole, ale jenom v jednom, ne ve třech, což je skvělé...

Tomášek je už u babičky od soboty, Zuzanka odjela dnes ráno sama busem - prý je už velká! Musela totiž na testy na boreliozu, takže nemohla zůstat u babičky s Tomem hned po koníkovém
táboře. A abych jí osladila "upíra" i odjezd od maminky, upekly jsme spolu koláč... Zuzanka chtěla mřížkový, já měla od Zuzčiny tety meruňky, v lednici bylo smutno tvarohu a droždí, tak jsme vymyslely mřížkový kynutý s meruňkami a tvarohem. Jako kdybychom se domluvily s Věrkou z blogu Carolina Mia, která pekla podobný, jenom se slívami:-))

A jaká by to byla rozlučka bez kamarádek - jeden den Eliška, druhý den Esterka - a po koláči není ani památky:-)) Konec konců - kombinace letního koláče, kamarádů, slunečných horkých dnů, bazénu a houpaček k prázdninám patří.

Komentáře

 1. Krásné, Jani! Zuzance a Tomíkovi přeji krásné prázdniny, určitě si to užívají :) A Tobě hodně času na vše, co bys ráda stihla :) Jaj a ten koláč... paráda! :) :) J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, moc děkuji za milá slova i přání. Bohužel se nevyplnilo - hned druhý den jsem jela k babičce pro Toma, neboť si šikula velmi nešikovně zlomil ruku,takže mu jí museli v narkoze rovnat. Tož má chlapec po prázdninách... Měsíc jsem kurýrovala holku, abych další měsíc kurýrovala kluka. Tyto prázdniny jsou jakési podivné...

   Vymazat
 2. Koláč vypadá náramně a určitě i krásně voní :-) Miluji totiž vůni kynutého těsta... a chuť samozřejmě taky :-)
  Zuzanka už je zdravá? Naštěstí jsi to zachytila hned v začátku.

  OdpovědětVymazat
 3. Můj oblíbený:-)))
  Pěkný zbytek prázdnin:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 4. Ivanko, Ajko, děkujeme za milá slova i přání. Jak to dopadlo, viz výše odpověď pro Jolanku. Jsme holt šikulové...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …