Přeskočit na hlavní obsah

Deníkové záznamy

Už několik let si píši deník. Ne sice, že bych psala každý den, občas mi tam nějaký ten den, týden, ba i měsíc (občas i skoro celý rok) chybí, ale ráda se podívám, co mne před lety trápilo nebo těšilo, jaké bylo počasí, co jsme dělali. Je zajímavé pozorovat, jak se určité situace v životě neustále vrací, a jak je člověk řeší stále stejným způsobem. Samozřejmě plus mínus autobus.

A tak jsem přišla na to, že před rokem jsem vezla děti 23. února k babičce na jarní prázdniny, byla sněhová kalamita a my uvízli na skoro celé dopoledne na dálnici. A že když jsem se vrátila domů, musela jsem lézt přes plot, protože pro sněhovou závěj nešla otevřít vrátka. Docela jsme se tomu s dětmi zasmáli, protože včera, také 23. února, jsme letos poprvé obědvali venku na terase, na sluníčku, v krátkých rukávech, a bylo nám teplo a fajn. Tolik exkurze do deníčku.

Venku "zuří" jaro - tlačí se kytičky, pukají pupeny, kvetou podběly i krokusy, zelená se tráva, ptáci zpívají od časného rána... A na mne také přišlo jaro. Zachtělo se mi začít také něco nového, co mi poroste pod rukama, co budu opečovávat, přistřihávat, kultivovat, abych to na podzim nebo v zimě sklidila a potěšila se z plodů své práce. Což se mimochodem při práci na zahrádce v mém podání vždy říci nedá...

S BlanchR na diskuzním serveru Dáma jsme se domluvily, že se budeme podporovat a že zkusíme letos vypracovat BOM (Block of the Month) s názvem Garden Gate ze stránek Project House 360. Zatím se chci pustit pouze do aplikovaných bloků. Až budou hotové (a podle toho, kolik jich zvládnu udělat), tak se rozhodnu, zda budou polštářky, nebo zda ušiji i celou deku tak, jak byla navržena, nebo úplně jinak. Znám se. Obvykle si navymýšlím, a pak realizace vázne.... Tak dnes jsem začala s přípravou, aby mne hned zaskočila drobnost puntíků... Ale zase budu moci sdělat své oblíbené zbytečky, že. Takže nestěžovat, a pustit se do práce. Aplikovat chci ručně, bude to super relax ven na terasu. BlanchR chce aplikovat na stroji.


A pod rukama mi rostou i slunečnice - tyhle mi nesežerou žádní slimáci, jak se tomu běžně stává u nás na zahrádce. Hotových šest listů z patnácti. Jupí. Nebo taky dvě řady z pěti.


Tak krásné jaro!
Komentáře

 1. Jani, tak ať se daří, jsem moc zvědavá na výsledky, ať už to budou polštářky či deka. Tak šup šup, pracovat :)
  A ano, s deníkem to mám také tak. Píšu si spíše takové poznámky a kolikrát to člověka tak uvolní a když nakouknu zpět, tak si říkám, jaké ty loňské "starosti" byly směšné :) Někdy je to potřeba.
  Jani, měj krásné dny!! Pa, pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, moc děkuji. Jojo, už vyrábím kolečka....

   Vymazat
 2. Tak deník jsem si naposled psala v pubertě:-)) Slunečnice ti kvetou pod rukama a ten projekt vypadá zajímavě:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si začala psát deník po manželově smrti. Do té doby nikdy. Nějak jsem se v té své samotě potřebovala někomu svěřovat se svými obavami a starostmi, a protože děti byly malé, tak mi zbyl jenom ten papír. Utíká to - už si deník píšu pátý rok....

   Vymazat
 3. Deníček jsem si taky psávala...kde je mu konec? Teď si ho píše Šárka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Škoda, určitě by bylo zajímavé se do něj podívat, co ti tenkrát šlo hlavou a co se dělo... Mám schované všechny dětské pokusy, většinou skončí po pár dnech, ale když ho vytáhneme po roce-dvou, tak rády zavzpomínají...

   Vymazat
 4. Deník jsem si nevydržela psát nikdy moc dlouho. Podle toho, jak ráda se probírám starými fotkami bych se teď určitě taky deníkem ráda listovala, leč není čím...
  Tak ať v něm máš samé hezké záznamy. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za milá slova:-) Jak jsem psala, také tam mám mezery, i celý rok - první záznam v lednu, druhý v prosinci. Ale i tak je to zajímavé svědectví...

   Vymazat
 5. Tak to jsi začala vyloženě jarně, bloky jsou nádherné, ale těžké, to bych nedala. Já pořád nechápu, jak to všechno zvládáš?? Nejen, že tolik toho umíš, ale Ty to i stíháš! :-) To jednoho naštve! :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, ty jsi taková kecka:-)) Lepší by bylo napsat, že do všeho strkám nos, ale máloco dokončím... Doufám, že tohle dám - ta kolečka jsou děsné mrňky... A to to ještě jde. Děsím se těch kytek... Tak mi drž prosím palce.

   Vymazat
 6. Milá Janičko, deníček si píši od dětství také. Časem jen poznámky do kalendáře. Ale i blog je forma pro vzpomínky. Přeji Ti hodně hezkých chvil.Věrka

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …