Přeskočit na hlavní obsah

Pololetní prázdniny

Děti se tento týden nemohly dočkat konce týdne, protože měly delší víkend o jeden den - pololetní prázdniny. Ve čtvrtek se pochlubily vysvědčením - já byla spokojená, Zuzinka měla samé jedničky, Tomík už ne, ale to se v sekundě na výběrovém osmiletém gymnáziu snad ani nedá čekat. Ale on moc spokojený nebyl, tak uvidím, jak se s tím učením v druhé polovině školního roku popasuje. Že by se třeba začal víc učit a méně se účastnil různých olympiád a školních akcí??? No, uvidíme...

Zuzanka  miluje zpěv - chodí na sólový i sborový zpěv. Kvůli zpěvu se zřekla i výtvarky a klavíru, protože prostě zpěv je pro ní priorita číslo jedna.  Letos má nové učitele na oba druhy zpěvu. Na sbor mladou paní učitelku, která už děti učí dvoj a trojhlas. A vybírá zajímavé, i když často složité písničky. Tedy z mého laického pohledu. Tento týden Zuzanka potřebovala nový obal na noty do sboru. Paní učitelka chtěla, aby děti měly otevírací desky, do kterých půjdou vložit noty a otáčet s nimi, aniž by je na sboru neustále někde sypaly, ztrácely apod. Tak jsem jí koupila plastový kroužkový rychlovazač, do něj si Zuzinka dává  euroobaly s notami. A aby neměla obal obyčejný, prostý, plastový, ušila jsem jí na něj kabátek. Dcerka si přála romantický, modrý, s kytičkami. Byla nadšená - prý se mi povedl. Měla jsem obrovskou radost. Vždy jsem chtěla zpívat, ale na rozdíl od dcerky zpívat neumím, i když hudební sluch mám. Zase mi šlo lépe hrát na klavír, to musím přiznat. Holt jsme každá na něco jiného.
Tento týden byl pracovně hektický, navíc zkrácený o pololetní prázdniny a můj úraz, který mne na prvních pár dnů totálně vyřadil z provozu. Přesto na herduli nitky kreslí další, v pořadí třetí srdíčko. Až bude hotové, vyrobím girlandu a pověsím na místo - bude to tak akorát - Valentýn se blíží...

Zuzance se srdíčka také moc líbí, tak jsem jí slíbila také girlandu, tentokrát do modra. Nějak je na tu modrou barvu v poslední době vysazená. Uvažuji o světlounce modré s fuchsiovou - aby se jí hodila do pokojíčku...

I na výšivce jsem udělala pár stehů. Z pátého listu už mám hotovou všechu tmavě zelenou, teď dokončuji střední zelenou atd. Na tomto listu je asi nejvíc vyšívání, ale nevadí, určitě ho brzy dodělám a zase se o kousek posunu dál. Při vyšívání si rozsvítím voňavou svíčku, uvařím velký hrnek dobrého čaje, pustím nějaký pěkný film nebo CD-čko, a každý jeden steh si vysloveně užívám. Já to vyšívání jako relax životně nutně potřebuji....


Pro radost a volání jara jsem si koupila hyacinty. S Tomem jsme vybrali dvoje - růžové, které nám už kvetou, a bílé, které teprve nakvétají. Zuzanka k nim vybrala fialkový obal s bílými puntíky a na stůl bílý ubrus s fialovou výšivkou od mé babičky. Je to taková naše malá zdoběnka. Stále něco ladí. Kéž by tak ladila i pořádek ve svém pokojíčku:-)Hyacinty nám nádherně provoněly jarem celé přízemí. Každou zimu si je kupujeme - pro radost a pro přivolání jara. Z jejich nádherné vůně se až hlava zatočí... Později na jaře pak cibulky sázíme do záhonku, a pokud nám je myšky nesní, další jaro zase rozkvetou. To pak lezu po kolenou a voním k nim - voní trochu jinak než doma, ale i tak je to krásné. Do jejich vůně se mísí vůně čerstvé hlíny, rašící trávy, i slaboučká vůně sněženek a primulek, které jsou kolem nich. Kolikpak asi hyacintů rozkvete na záhonku letos?


Komentáře

 1. Jani jsi šikovná, paličkování ti jde. Pro mě to už je vyšší dívčí:-)) S vyšíváním taky u TV relaxuju. Ty vyšíváš křížkem bez rámečku? To mě nejde, musím mít látku napnutou v rámu:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, díky za pochvalu. V kroužku paličkování jsou větší šikulky než já. A k tomu vyšívání - na fotce je vidět kolečko od bubínku - vyšívám nejradši v bubínku, i když i velký stojací rám mám, ale nějak se mi ho nechce v poslední době stavět. Co mne bolí klouby, tak radši hodím nožky nahoru na stoličku a pohodlně se stočím do křesla, než abych v předklonu vyšívala na rámu. I když na něm mi to šlo nepoměrně rychleji, protože jsem mohla vyšívat obouruč.

   Vymazat
 2. Jani, ty máš zase tolik krásných prací!!! Mě se to paličkování líbí i s těma špendlíčkama :) Je to takové krásně barevné :) A dětičky máš moc šikovné!!! Tomík je na sebe asi dost přísný, určitě měl vysvědčení krásné :)
  Mějte se moc pěkně!! Papa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, děkuji za pochvalu. Také se mějte nádherně! Jana

   Vymazat
 3. To je tak milý příspěvěk... Obě děti máš neskutečné a Zuzanka se pomamila :)
  Vyšívání si užívám stejně jako Ty, je to relax, bez kterého se už neobejdu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, děkuji za milá slova. No, uvidíme, co se Zuzankou udělá puberta, ale snad v ní něco zůstane...

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …