Přeskočit na hlavní obsah

4. ledna 2012

Na několika webových stránkách jsem objevila, že přispěvatelé každou středu shrnou stručně to, co udělali na svých plánech, a co vytvořili mimo plán, co do svých plánů přidali, a co zase vyškrtli. Nazývají to WIP Wednesdey - Work In Progress Wednesdey. Moc se mi to líbí - řada z těch, které se do tohoto "programu" zapojily je nalinkována na jeden společný blog, a je pěkné vidět, kolik lidí se snaží každý týden o kousek postoupit.

Řekla jsem si, že to také zkusím. Jenže jaký tomu dát český název a zkratku? UFO říkáme u nás v Čechách kostlivec, tak co s WIP? A nakonec jsem na to přišla - PRP - Postup Ručních Prací. Synek sice hubatě poznamenal, že jsem to rovnou mohla nazvat PRD, protože mé postupy jsou často vskutku minimalistické, pokud vůbec jaké, ale pak se moudře uklidil před mým rozhořčením do svého pokoje. Jako kdyby nechápal, že o čas na tvoření se musím dělit především z dětmi. Nebo, že by to chápal, a to D na konci znamená dítě?:-))

Takže co je u mne nového od posledního příspěvku?

1. Plány na rok 2012
- Skater's Village - o vánocích jsem kousek udělala, takže mohu nahlásit mírný postup:


- ostatní plány zůstaly nedotčeny a nezměněny

2. Novinky
- začala jsem vyšívat polštářek pro druhou neteřinku, aby se holky nepraly. Monička je mladší, spíš než víly má radši zvířátka, takže jsem jí na polštářek vybrala tygříka od firmy RTO. V nabídce byly dvě sady - jedna s tygrem a melounem a druhá s tygrem a lilií. Rozhodla jsem se pro kytičky - přece jenom to je pro holčičku...
- k dnešnímu dni mám vyšitou bílou barvu (na fotce je fakt špatně vidět - bílá na bílé se nejen nepříjemně vyšívá, ale ještě hůř fotí), šedivou a tmavě hnědou... Zrovna včera se mne Zuzanka ptala, jestli to fakt bude tygr, protože na něm nevidí žádnou oranžovou:-))) Slibuji - když budete hodní, i oranžová bude...


Příprava na vyšívání
 Příprava na vyšívání - originální sadu jsem si nechala na jindy na obrázek na zeď - je tam látka, bavlnky a předloha. Jen předlohu jsem zkopírovala a z domácích zásob (více-méně socialistických) jsem vybrala bavlnky. Řada z nich je Norma - to jsou takové ty nedělené bavlnky - kupodivu se s nimi na kanavu7 vyšívá super, a nádherně to vypadá.


 

 Stav tygříka ke 4. lednu 2012 - trochu ta bílá vidět je....
A na závěr bych se ráda vrátila k posledním vánocům. Pod stromeček jsme dali poprvé patchworkovou deku...
PW deka pod stromeček

A pod stromečkem jsem měla toooolik moc dárků. Všem Ježíškům moc a moc děkuji!
Dárky od jaji z okouna - slíbila jsem vyfotit

Všechny vánoční dárky

Komentáře

 1. Hezky ses do toho obula! :-) Vždyť si toho tolik přes vánoce vyšila, rozhodně více než já!
  Patchworková podložka je fantastická, přímo neskutečná... Ty mně povídej,jak nic neděláš a nic nestiháš! :-)
  Z vánočních dárků mě zaujal patchworková taštika, ta je moc pěkná!
  Tomáškův název se mi náhodou moc líbil, to bych se přihlásila taky :-))))

  OdpovědětVymazat
 2. Už se těším na další pokroky.A ta deka je taky nádherná . Paráda Zlatka

  OdpovědětVymazat
 3. Ivanko, většinu přírůstku na podložce jsem zvládla ještě v prosinci před svátky. Už jsem jí dlouho nefotila:-) A ta PW deka pod stromeček - tu mám hotovou už od léta 2010. Takže žádné extra novinky. Jen po dlouhé době vytažené na světlo a konečně vyfocené.

  OdpovědětVymazat
 4. Ty zase jedeš jak fretka, ale neboj, už přemotávám těch asi milion bavlnek na namotávátka,takže Akci Z už tak za rok či dva rozjedem :-)). Šárka

  OdpovědětVymazat
 5. Ta deka pod stromeček vypadá nádherně!

  OdpovědětVymazat
 6. Jenom připomínám, že dnes je středa a těším se, co nového tady večer uvidím :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ta deka pod stromečkem je krásná.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …