Přeskočit na hlavní obsah

S modrou sovou v modrém pokoji....

Zuzanka jede na školu v přírodě. Moc se samozřejmě těší, s kamarádkami spřádá plány - s kým bude bydlet, s kým bude sedět v autobuse, co budou hrát za hry apod. Má ve třídě velkou výhodu - na této škole v přírodě byla už vloni - byly pouze čtyři holčičky z jejich třídy s dětmi o rok staršími. Takže to v místě pobytu zná, ví, kde co je a jak to tam funguje.


Samozřejmě, že součástí je i maškarní ples. Všechny holčičky jdou za čarodějnice, princezny nebo víly. Zuzance jsem nabízela baletku, ale neprošlo mi to. Prý chce nějaké zvířátko (máme zvířátkomilovné období - princezny, víly i čarodějnice jsou v propadlišti dějin, bohužel). Tak jsme spolu zasedly k internetu a hledaly společně inspiraci.Našly jsme nádhernou inspiraci na blogu Christine Pure Joy - Zuzanka se do sovičky okamžitě zamilovala. Jen nesměla být růžová, takže jsme použili modrou - mám spousty zbytků z modrých fleesových dek z Ikea a Zuzanka jednu modrou mikinu... Tak dnes Zuzanka stříhala péra a já před balením kufru našívala na mikinu dle jejích instrukcí. Nakonec jsme spolu vyrobily i masku na obličej. Jenom škoda, že mikinka neměla kapucku....

Tak kufr zabalen, kostým v něm, tož už si jenom přát, aby Zuzanka přijela za týden v pořádku, nadšená a plná nových dojmů a zážitků...
Komentáře

 1. Zuzka má šikovnou maminku:-))

  OdpovědětVymazat
 2. Krásná sovička - moc se ti povedla (a to nemyslím jen ten kostým :-))).

  OdpovědětVymazat
 3. Ajka, Eva Gizela: děvčata, moc děkuji za pochvalu. Bylo to sice na fofr, ale hlavně, že má malá radost...

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, Ty si teda vyhraješ! :-) Sovička je naprosto úúžasná a zcela originální!!

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, vyrobily jste nádherný kostým!! Zuzanka bude víc než originální :) Moc pěkné!!! Dodatečně přeji Zuzance krásný pobyt a tobě ať to rychle uteče a máš sovičku v pořádku zpět doma :) Pa, Jola

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …