Přeskočit na hlavní obsah

Loudavý pešek - 2. kolo - konečně fotky...

Venku pošmourno, i když se občas na nás i sluníčko usměje. Pro nás už pěkný den, protože řeka ani potok se nevylily ze břehů a nezatopily nás. Při poslouchání a sledování zpráv je mi ale hodně úzko - je mi moc líto všech lidí, kterým příroda ukázala, že je silnější, než si pořád my lidi myslíme...

Zuzanka dnešní den strávila ve svém pelíšku a háčkovala na prstech čelenky pro kamarádky ze skauta. Je nemocná, ale jenom trošičku - kašel a rýma nejsou žádné životu nebezpečné nemoci. A já si konečně vzpomněla, že jsem ještě nevyfotila hotové 2. kolo Loudavého peška, které už je nějaký ten pátek hotové - však už také pomalu rychle začínám pracovat na kole třetím.


První kolo, tj. střed, je šité na papír. Druhé kolo jsem chtěla ušít jinou technikou, takže je šité podle freezer papíru - vzor jsem nakreslila na matnou stranu freezer papíru, rozstříhala na jednotlivé dílky a ty jsem nažehlila na rubovou stranu látky. Vystříhala jednotlivé dílky s přídavky na švy a pak sešívala tak, abych nepřichytila do švů nalepený freezer papír. Po sešití jsem papír vyloupla a bylo hotovo.

Jak je to tak napsané, zní to jednoduše, ale vzhledem k velikosti dílečků to byla docela nimračka. Musím ty dílky v dalších kolech nějak zvětšit, protože jinak se z toho za chvíli zblázním...  I tak nejsem stoprocentně s přesností svého šití spokojená, je vidět, že potřebuji více trénovat....


Komentáře

 1. Vypadá to moc hezky, ta modrá to ozvláštnila, úplně vidím hrozny modřenců.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkné, a perfektně ušité:-)
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné, Janičko, ty modřence, to je trefné přirovnání. Jsem moc zvědavá, kam posuneš Peška dál.
  Já si u svého Mystery už doslova měsíce lámu hlavu nad 4. kolem; přijde mi, že navázat na někoho jiného je o dost lehčí než navázat sama na sebe.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, máš to prostě nádherné!!!! Už se těším na třetí kolo. Jsem si jistá, že to bude krásné :) A vůbec jsem zvědavá, do jakého rozměru až plánuješ dojít?

  Super, že jste v suchu!!! To občasné sluníčko umí potěšit, viď? :)

  Krásné dny a Zuzce přeji brzké uzdravení!! Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
 5. Tak mně to rozhodně jednoduše neznělo. Ani si tu práci nedovedu a raději ani nechci představit :-) Máš to nádherné, klobouk dolů!

  OdpovědětVymazat
 6. This is beautiful. I need to learn paper piecing to be able to get such precise points.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …