Přeskočit na hlavní obsah

Tomových 12....

Před 12 lety se narodil můj malý chlapeček - vymodlený, toužebně očekávaný... Den, kdy se narodil, patřil k našim nejšťastnějším.

A je to už 12 let - začíná jít do puberty. Nechce se stříhat - prý inteligenti nosí dlouhé vlasy. Ale ty dlouhé vlasy si ani nechce česat - prý se stejně hned rozdrbousuje. Na všechno má svůj, údajně lepší a nezkostnatělý názor. Neumí zavřít pusu. Miluje knihy. Moc. Dokáže jich přečíst kvanta - hubené i tlusté, komiksy i klasickou literaturu. Nejhorší trest je zákaz čtení.

A má rád i počítač - to je asi v dnešní době samozřejmé.  Hraje s kamarády hry. Snaží se dodržovat rodičovský požadavek (i když někdy je to prý nesmírně obtížné) a nehrát hry, ve kterých se zabíjí a teče krev. Takže hrají s klukama Minecraft (či jak se to píše). A to je hra s kostičkama. Takové počítačové lego. Neustále si staví nové domy, ve kterých mám obvykle připraven svůj pokoj (ještě pořád, uvidíme, jak mu to dlouho vydrží), ty si vylepšuje, vybavuje, brání... Jednou mi ukazoval v tom programu dort - i ten byl hranatý. A to byl nápad, jaký dort by měl dostat k narozeninám - hranatý, kostičkový. Oslavenec byl překvapen a nadšen - čekal klasiku, a dostal počítačový dort:-)

Samozřejmě že dostal i spoustu dárků - nejvíc knih. Ale také vybavení na kolo. A od sestry radiobudíka - nechtěl vstávat na budíka, že je mu to pípání nepříjemné. Tak ho budí rádio. Řekla bych, že sestra měla s dárkem po dortu největší úspěch:-)) Tak uvidíme, jestli bude také s radostí s rádiem vstávat...

Komentáře

 1. Všechno nejlepší k narozeninám... Krásný dort. Vidíš...a mě tak mrzí, že moje dcery nečtou. Já jsem horlivý čtenář a je to nebaví. Mám dvě pubertačky 13 a 15 A DRŽKUJÍ OD RÁNA DO VEČERA., takže vím o čem mluvíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amélko, moc děkuji a vyřídím. Ano - to držkování, to je někdy velmi náročné:-) U nás čtou obě děti - i mladší dcerka, i když ta méně než syn - ani ti nevím, jestli bohudík, nebo bohužel. Jakékoliv opuštění domova na delší dobu bylo strašně těžké (a to doslovně). Velkou výhrou pro nás bylo zavedení elektronické čtečky - už nevozím na dovolenou a hory velký kufr knih, ale každý si veze v batůžku svou příruční čtečku s celou knihovnou...

   Vymazat
 2. Gratulace veliká. Máš štěstí, že tvůj syn čte. Můj dyslektik (16) čte jen letáky od mobilů a ten mladší (14) kdysi četl moc, teď už ne. Minecraft hrají oba a pokud chceš synovi udělat radost, tak existují delé PW deky s tématem Minecraft. Já jednu taky šiju :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také moc děkuji a vyřídím. Vím, že existují celé deky na téma Minecraftu, ale Tom má dvě deky - jednu tábornickou ragovku a černou ikeovku po tátovi, které si cení nejvíc na světě. Teď se pokouším konečně ušít deku pro sebe, ale moc to nevidím... Jsem jediná z rodiny, kdo deku nemá. Holt kovářova kobyla....

   Vymazat
 3. Jůůů, dodatečná gratulace Tomíkovi!!! Opravdu parádní a originální dort! Je krásné, že rád čte. Ať to Tomíkovi vydrží!! :) A Jani... je taková tvá kopie, viď? :) Rostou ti ty děti do krásy!
  Krásný víkend!! Pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, děkuji. Ano, nezapřu ho - je celý já.... Akorát ti nějak nevím, jestli bohudík, nebo bohužel...

   Vymazat
 4. Tomík už je velký chlap!!! Dort je perfektní, doma pečený od maminky a ještě takhle originální, to ho muselo hodně potěšit!!
  To strašně tak letí, když bylo klukovi 12, tak jsme měli tu autonehodu... A stále nečte a nečte! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivuško, musím přiznat, že dort jsem nestihla upéct sama, pomohla jsem si u známých v RRůžové cukrárně - stejně se ptali, jestli můžou Tomovi zase upéct k narozkám dort - pečou je pro děti od jejich prvních narozenin, jen jednou jsem pekla Tomovi sama - když marodili. Dělají výborné dorty s Italskou pěnou a šodo krémem - takové neumím.... Já jen popíšu, co bych chtěla vyrobit, případně se účastním dozdobování (jako kibic, ne jako realizátor - oni jsou profíci). Jsem ostuda, já vím...

   Vymazat
 5. Jani, tak to mají naši synové narozeniny ve stejný den, jen ten můj se narodil o hodně dřív, v roce 1982 - vlastně jako by to bylo včera. Přeju oběma klukům hodně zdraví a stále šťastnou hvězdu nad hlavou.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …