neděle 8. srpna 2021

8.8.2021

 Léto se nám přehouplo do druhé poloviny. Svatá Anna, chladna z rána - jak pravdivé. Ráno je frišno, ale odpoledne se počasí ještě dokáže vybrat a sluníčko zahřát. Letos tedy dost prší, tráva roste jak vzteklá, stejně jako okurky a cukety :-) Vše je letos šťavňatě zelené, ne suché seno jako vloni. 

Zuzka odložila na pár dní učení, a užívá si klasického léta - skautský tábor za ní, taneční soustředění zrovna teď. Na jednu stranu si říkám, že by měla napnout síly ve škole, aby dokončila rozdílovky, a od září v klidu mohla pokračovat spolu se svou třídou, na stranu druhou jí chápu, že si chce užít kamarádů i za cenu testů a roušek, dokud to jde. Kdo ví, co bude na podzim, a jestli vůbec budou chodit do školy a na kroužky. 

Tomáš realizoval systém na zachycování dešťové vody u zahradní boudy - máme 600 litrů dešťovky díky téměř každodennímu dešti stále k dispozici :-) Co se nevejde, vsakuje se na pozemku pod keřovým rabatem. Dokončil i dřevník, který musím donatřít, a pak už můžeme konečně rozřezat dřevo ze staré pergoly a uložit ho do nového dřevníku. A možná i konečně na místě té hromady postavit nový vysněný záhon... Uvidíme, netřeba předbíhat. 

Já mám klasický trojboj zaměstnané ženy - práce, domácnost, zahrada. Když zbyde čas a síly, pokouším se pokračovat ve vyšívání magnolií od Coricamo. Už jsem ve čtvrté čtvrtce :-) Pak už jenom obšití, a ze tří polštářů budou hotové dva. Třetí si asi nechám až na příští rok. No, nejsem já nenáročná? Jeden dárek, a vydrží mi tři roky :-) 


Polštářek byl zakoupen jako sada v Coricamo.cz, tj. barevná předloha, šedá Aida a bavlnky mouliné na namotávátkách.  Vyšívám na rámu, který jsem rozšířila o látkové pruhy, ke kterým kanavu přišpendlím. Díky pruhům látky mohu posunout výšivku až nahoru nebo dolů, a nemusím složitě daleko protahovat ruce, čímž se mi vyšívá podstatně lépe. Díky Monice za tip, jak vylepšit rám o rampu s LED páskem. Děkují hlavně spolubydlící, protože při televici nesvítím svou úžasnou šajnící stojací lampou, ale svítím si přímo pouze na výšivku na rámu. 


1 komentář:

  1. vkládám znovu svůj příspěvek: tak Zuzka už se vrátila a zůstává? .... moc mě zajímá ta rampa s LED páskem, už mi nepomáhají ani brýle nablízko, tak vítám každý nápad, kterým bych lépe viděla - nevyfotila bys mi to prosím (jestli to ovšem není výrobní a autorské tajemství) ? :-D ....vy jste tedy všichni akční, vůbec bych se nezlobila za více fotek zahrady, výrobních procesů atd. Šárka

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

29.8.2021

 Hotovo! Jupí!  Druhý budoucí polštář z Malování jehlou hotov.  Před obšitím Po obšití Látka Aida 14ct, šedá, bavlnky Madeira. Koupeno jako ...