Výšivky

Červenec 2014
Malování jehlou - Slunečnice
Obraz slunečnic z časopisu Malování jehlou. Já toto číslo časopisu neměla, ale koupila jsem předlohu v e-shopu tohoto časopisu. Vyšito na Huberta bavlnkami Ariadna dle rozpisu. První z triptychu.


Listopad 2013
Záložky - Malování jehlou
Záložky z časopisu Malování jehlou. Vyšito na plastovou kanavu zbytky bavlnek ještě z dávných časů. Vyšito pro paní učitelky k vánocům.Listopad 2013
Dimensions - Hang in there
Sad jsem koupila v krámku NB Vyšívání na jarním sraze vyšívaček 2013 v Praze. Sada obsahovala nastříhané návleky, černobílou předlohu a světle modrou Aidu. Jak je u firmy Dimensions obvyklé, vyšívá se různým počtem nitek, různými směry, aby výšivka byla plastická. Vyšito pro Zuzanku.

Září 2013
DMC - London Bus
Sadu jsem zakoupila v krámku NB Vyšívání na jarním sraze vyšívaček 2013 v Praze. Sada obsahovala roztříděné nastříhané návleky, černobílou předlohu a bílou aidu 14ct. Vyšívá se celá plocha obrázku, včetně bílé. Pouze celé křížky a trocha obšívání. Vyšito pro Tomáška.
Srpen 2013
Zolotoe Runo - Girl with Horse
Předlohu jsem dostala od kamarádky spolu se zbytky bavlnek, a to včetně smetanové aidy. Bavlnky jsem doplňovala ze svých zásob vším možným, DMC, Anchor, Balerina, Niťárna, Squirell. Předloha byla černobílá, obsahuje pouze celé křížky, žádné obšívání. Vyšívala jsem pro Zuzanku.
Květen 2013
Bucilla - Trio of Lilies
Sadu jsem zakoupila na diskuzním serveru okoun v bazaru. Byla to moje první sada tam zakoupená. 'Sada obsahovala černobílou předlohu, nastříhané bavlnky a světle modrou aidu. Obsahuje spoustu čtvrt a třičtvrtě křížků a obšívání. Na té tuhé aidě se zlomkové křížky nedělaly vůbec jednoduše.
Únor 2013
Dimensions - Skaters' village
Sadu jsem zakoupila na e-bay prostřednictvím kamarádky. Sada obsahovala černobílou předlohu, nastříhané bavlnky a aidu. Předloha je jako každé Dimensions plná půlkřížků, různě silných návleků, tweedovaných nití a francouzských uzlíků. Právě to dodává výšivkám od této firmy typickou plastičnost

Leden 2013
Bucilla - Summer Handbag
Sadu jsem dostala jako vánoční dárek v rámci vánočního kolotoče od anca11. Sada obsahovala černobílou předlohu, nastříhané bavlnky a aidu. V předloze je obrovské množství čtvrtkřížků, ale nakonec jsem se s tím poprala.
Prosinec 2012
Orchidea -Košík sněženek
Tento obrázek začala vyšívat před lety moje babička. Nedokončila ho, tak jsem se pokusila dokončit ho já a udělat jí radost. Sada obsahovala předtištěný obrázek (křivě, bohužel), nastříhané bavlnky a jehlu. Předlohu jsem si okopírovala a nakonec vyšívala podle tištěné předlohy a ne podle předtisku. Předtisk se naštěstí vypral.

Říjen 2012
Záložka Vervaco - Popcorn the Bear
Sadu jsem zakoupila na srazu organizovaném paní Bergovou z NB Vyšívání. Sada obsahovala bavlnky, kanavovou stuhu a vlizelín na zažehlení zadní strany. Vyšívala jsem pro Zuzanku.


 Říjen 2012

Záložka Royal Paris - Panda

 Zakoupeno na srazu ve Škrdlovicích  v roce 2005 (?) od Zdeny Hončarové (Vyšíváníčko). Součástí sady byla průhledná plastová kanava a bavlnky. Sama jsem doplnila zažehlovací vlizelín na zadní stranu. Vyšívala jsem pro Tomáška

4. října2012

Charivna Miť - Moře 1

Sadu jsem začala vyšívat v červenci 2012, dokončila koncem září 2012. Mám k němu ještě dva dosérie. V sadě byla ruská aida - spíš kanava. Ruské mulinky, které jsou měkčí než DMC apod., ale pracuje se s nimi také pěkně. Předloha barevná na křídovém papíře se ke konci vyšívání rozpadala. Plastického efektu je dosaženo pomocí různých sil návleků (1, 2 nebo 3 vlákna).

12. července 2012 


Renato Parolin - Before Chrsitmas

Tento obrázek jsem vyšívala jako SAL projekt (Stitch A Long - neboli vyšívejme spolu). Na první pohled mne zaujal - líbily se mi barvy, které jsem se snažila zachovat, ale i tento styl. Vyšívala jsem na látku Hubert v režné barvě, bavlnky jsem brala z domácích zásob - jsou tam jak bavlnky Norma, tak i české socialistické mulinky, ale i moderní mulinky od DMC. Moc hezky se na něm pracovalo.
11. ledna 2012


Tygřík od RTO pro neteř Moničku

It looks like me - RTO

Fotky bez blesku
Originální sadu jsem si nechala na jindy na obrázek na zeď - je tam látka, bavlnky a předloha. Jen předlohu jsem zkopírovala a z domácích zásob (více-méně socialistických) jsem vybrala bavlnky. Řada z nich je Norma - to jsou takové ty nedělené bavlnky - kupodivu se s nimi na kanavu7 vyšívá super, a nádherně to vypadá.
Fotky s bleskem


Kdo tento obrázek zná, bude se asi divit, že tam mám nějak málo zelené - ano, zelená došla:-( Polštářek jsem nevyšívala originálními bavlnkami, aby mi zbyly na obrázek, ale zbytky, které jsem našla doma, a jedna ze zelených prostě došla. Ale snad to nevadí...
27. prosince 2011

Víla Zvonilka pro neteř Terezku

Tinkerbell Hearts - Disney by Anchor - řada Fairies

Fotky bez blesku.
Fotky s bleskem.
Snažila jsem se zachytit, jak se jí blýskají křidélka, ale nedařilo se.... Vyšívání stříbrnou nitkou bylo náročné - nitka se lámala, a úplně nejhorší s ní byly uzlíky:-( Ale nedala jsem se, a zvládla to.

6 komentářů:

 1. krásná.......opravdu :))

  OdpovědětVymazat
 2. Zvonilka je nádherná!! Stálo za to, jí dovyšít, i ta blýskavá nitka tam patří. Jsi šikovná!!

  OdpovědětVymazat
 3. jak víla,tak tygřík špica! Š.

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné, pohlazení pro očka , a velmi nádherné pro pohled , a dotek určitě. :-). Krásné opravdu moc krásné.:-)

  OdpovědětVymazat
 5. To je luxusní! Hlavně ten autobus a ta slečna! Neskutečné! Hned mě to inspirovalo zkusit příští práci detailnější s barvami... Teď dělám toto https://goo.gl/jupRU1, ale to je relativně primitivní na barvy...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana