sobota 26. listopadu 2011

25. listopadu 2011

Řečeno slovy klasika (mírně upraveno) - Tento styl zimy zdá se býti poněkud podivným... Venku mlhavo, inverze nás pevně drží ve svém objetí, až se špatně dýchá, ale povolit nechce. Občas na jeden-dva dny zahlédneme jasnější oblohu, aby mrazivé sevření mlhy a mžení zdálo se být ještě tvrdším a pevnějším.

V tomto nečase se snažím zlepšit si náladu různým tvořením. Pozítří bude první adventní neděle, takže vše probíhá ve znamení blížících se vánoc. Kupují se poslední dárky, dokončuje výzdoba interiéru i exteriéru, bohužel pouze domu, nikoliv mé osoby. Asi bych se měla nad tím zamyslet. Adventní svícen jsem už ukazovala, tak na co bych vás nalákala dnes? Adventní kalendáře si nechám na prvního prosince, nebo tak přibližně, tak třeba věnec na dveře? To by šlo... Mám ráda jednoduché věci, navíc venku věnec prověřuje kromě nezbedného větru a ostrého deště, štípavého mrazu a nepříjemné námrazy také rozpustilý pes a zvědavá kočka. Takže i věnec na dveře, vítající příchozí návštěvy (kolikpak jich asi letos bude?), je jednoduchý a prostý. Trocha proutí, pár perliček jako zmrzlých kapiček roztátého sněhu, a k tomu nezbytná mašle... Asi jí  časem vyměním za stuhu z bílé organzy, která bude jako zhmotněná mlha, ale po několika týdnech inverzních mlh mi to přišlo poněkud morbidní....Do toho všeho shonu kolem přípravy vánoc pilně trénuji s dcerkou na její zítřejší velké veřejné vystoupení. Každému by stačilo jedno, ale naší malé cácorce ne - dopoledne bude tančit s baletem při odhalení keramického betlému, odpoledne zpívat se sborem operku Dvanáct měsíčků, ale i koledy se sólisty.... Tak jí budu zítra pilně fotit a hlavně - držet jí pěsti, aby vše zvládla, co nejlépe, a pořádně si to užila.

Náš klub také bude mít malý stánek na adventních trzích. Děti se moc chtěly také zúčastnit, tak pilně se mnou skládaly origami svícínky. Máme jich několik druhů, tak se třeba někomu budou líbit, a přihodí jim do kasičky nějakou kačku na dárečky pro kamarády (a třeba i maminku???:-)) ). Zvládly jich 21 (nebojte, umím počítat, ten jeden navíc jsem do záběru nedávala...).

Tak nám zítra držte palce - dcerce, ať vše zdárně odtančí (a nezakopne a nespadne z pódia - je to docela vysoko:-) ), ať nezapomene slova a nezamrznou jí v tom hnusném počasí noty v krčku, a já ať to všechno stihnu a zvládnu.

Krásnou první adventní neděli všem!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana