Přeskočit na hlavní obsah

Den pro...




všechny ženy, aneb MDŽ. Ten byl v sobotu. Maminkám a babičkám jsme s dětmi nakoupili jarní kytičky pro radost. Já od dětí dostala ananas:-))) Neptejte se mne, proč zrovna ananas. Asi, že ho miluji. Jeho tvar, vůni, chuť...  A já na oplátku dostala od tchána růži - krásnou. Jednu, ale stojí za to.













Minulý týden měly děti jarní prázdniny, a to opravdu po dlouhých letech jarní. Vždy se mne ptaly, proč se jarním prázdninám říká jarní, když se jezdí lyžovat a je zima, a já nevěděla... Letos se neptaly. Jezdily ve slabých bundičkách na kolečkových bruslích u jedné babičky, protože je tam v polích udělaná nová asfaltová silnice. Jedou tam tři auta za den, a i ta ví, že se tam šmrdolí spousta dětí na bruslích, takže jezdí velmi opatrně. Děti si užívaly dlouhého ježdění bez drncání - u nás je všude zámková dlažba, a cesta je jenom pár set metrů dlouhá. Teď jezdili několik kilometrů. Tom trénoval rychlost, Zuzka zkoušela i na kolečkových bruslích krasobruslit. Tak jako tak si to oba užívali. Babička je navíc vzala i na lední stadion, a dokonce i do akvaparku. Zuzka překonala svůj strach z tobogánů, a bavila celý akvapark svými akrobatickými skoky radosti po každém projetí tobogánu. Byli prý tak utahaní, že pomalu nedošli od vlaku přes vesnici domů:-) U druhé babičky si užívali jenom ledních bruslí, ale zato intenzivně. A Tomík se naučil štípat dříví na štípačce. V neděli se vrátili vyfoukaní, vyježdění, rozesmátí... A dnes se jim vůbec, ale vůbec nechtělo do školy:-)



Teď toho z ručních prací moc nestíhám - venku je třeba udělat jarní práce - vyhrabat trávníky, prořezat stromy a keře, přerýt záhony, vyrobit nové (to jsem zase něco vymyslela, až bude hotové, ukážu), přeházet kompost, vysít semínka, připravit přezimované kytičky... A protože den ještě není úplně jarní, ale správně by měl být ještě polozimní, tak mi rozkvetly vánoční kaktusy a kolopejky. Tahle je přenádherná, jako baletní sukýnky...







Ale přesto se snažím aspoň po chvilkách vyšívat a šít. Aplikace pokračují pomalu, z těch zatím nemám moc co ukázat. Ale na slunečnicích jsem dokončila další list. Takže hotovo sedm z patnácti. Jupí. Mimochodem - ten čirok, či co to je, ten mi tedy dál zabrat...










Tak krásné jarní dny všem!



Komentáře

 1. Ale jste si ty jarňáky užili:-))) Konečně bez sněhu:-D
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já moc ne - musela jsem do práce. A vozila jsem děti od jedné babičky k druhé. Ale děti byly nadšené, a to je hlavní.

   Vymazat
 2. Jani, máš krásný kytičkový článek :) A děti si ty prázdniny užily fakt dokonale, to je super a tak to má být :)
  Mějte se moc pěkně, pa, Jola

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jolanko, moc děkuji za milá slova - to víš, kdy není co ukázat z výtvorů, tak aspoň kytičky...

   Vymazat
 3. Krasny "kvetinovy" prispevek, to vysivani je uzasne!

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.



Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?




25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.



Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …