Přeskočit na hlavní obsah

Taky se už těšíte na Ježíška, copak nám asi letos nadělí....Tak tato písnička mi už několik dnů (možná už i týdnů) zní v hlavě. Zpívá jí Zuzka se sborem. Ne, letos nemám fotky, nějak je to každý rok to samé, jen jiná bunda, jiná čepice, jiná šála (letos sborová, s velkou plackou se znakem sboru)... A starší dítě, které mi připomíná, jak i já stárnu, i když si to odmítám připouštět.
Vánoční přáníčka - časopis CrossStitcher

V rámci těšení na Ježíška jsme letos zvolili téma - tradiční vánoce. A jako na zavolanou jsem v Lysé nad Labem v galanterii objevila naprosto úžasnou dekorační látku. Neodolala jsem, a koupila, ač byla šíííleně drahá, metr látky. Ušila jsem z ní tři povlaky na polštáře na sedačku (každý 50x50 cm), na zadní stranu jsem dala červenou látku se srdíčky z Flex-Texu, a vyzkoušela všití zipu do švu. Pro někoho samozřejmost, já si na to dlouho netroufala, ale mám radost - nastudovala jsem, vyzkoušela - a je to! Jupí!

Ze zbytku jsem ušila prostírání na vánoce, plus jednu podložku pod konvici s čajem, která u nás musí neustále stát na stole celou zimu. Každou prostírku jsem ozdobila dle instrukcí Zuzky jiným vyšívaným vzorem, abychom si je poznali. Aspoň už nebudou takové ty tahanice typu - Já jsem žádný flek na prostírání neudělal, to není moje. Jen jaksi jsme nikdy nezjistili, kdo tam ten flek udělal. Že by skřítek?:-)
Zuzanka v rámci těšení nazdobila stromeček v květináči na terase, přidala andělíčky, aby mu tam nebylo smutno. Tyto anděly vyráběly děti někdy kolem svých prvních - druhých tříd. Nikdy jsem nepochopila, proč Tomášek udělal sveřepého anděla - asi ho někdo pořádně naštval (Tomáše i anděla). Ale mně se ten kontrast andělských křídel a sveřepého výrazu strašně líbí...

Ke vchodu vyrobila dva truhlíky, oštípala pár keřů na zahradě, z lesa dotáhla mechové polštářky a v zahradní boudě našla odloupané keramické hvězdičky ze starých adventních věnců - znáte to - přece
to nevyhodím, kort, když to vyráběly děti ve školce:-)) A jak se hodily! Jen bychom měli tu debordelizaci boudy asi dělat častěji... Podobných pokladů tam je určitě neúrekom.Do předsíně nainstalovala Zuzka nové "svítící roští". A protože nám neustále padalo, vycpala vázu plastovými ozdobami.

A byl Mikuláš, a na Mikuláše přijely Zuzce k narozeninám přát sestřenice, tak jim Zuzka v noci spíchla a vyšila taštičky na výslužku - prastará kanava a zbytky vln našly své uplatnění. Koukám, že letošní vánoce jsou ve znamení recyklace... :-)

Protože jsme byli celý rok hodní, stromeček nám svítí, tak se k nám slétli první šití andělé - nebo spíš andělky? Ale asi jsme nebyli hodní dostatečně, protože jsou oba (obě?) v čudu. Jaké je to vlastně v čudu? Asi si budu muset půjčit knihu od pana Svěráka... Snad to tam detailně popisuje.

Komentáře

 1. Odpovědi
  1. Romano, díky moc. Vyřídím Zuzce, je to hlavně její práce...

   Vymazat
 2. Máte to doma krásné! Na mne stále vánoční nálada nedolehla, venku je pořád takové teplo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem psala výše - hlavní zásluhu na tom má Zuzka, nemůže se vánoc dočkat, já letos nějak klempíruju...

   Vymazat
 3. Jani, krásně se to čte ...máte krásně našito, nazdobeno...tleskám.
  Přeji pohodové svátky a v novém roce vše dobré.

  semínko:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olinko, děkuji za zastavení i pochvalu. I tobě krásné svátky a úžasný nový rok!

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…