pondělí 14. prosince 2015

Taky se už těšíte na Ježíška, copak nám asi letos nadělí....Tak tato písnička mi už několik dnů (možná už i týdnů) zní v hlavě. Zpívá jí Zuzka se sborem. Ne, letos nemám fotky, nějak je to každý rok to samé, jen jiná bunda, jiná čepice, jiná šála (letos sborová, s velkou plackou se znakem sboru)... A starší dítě, které mi připomíná, jak i já stárnu, i když si to odmítám připouštět.
Vánoční přáníčka - časopis CrossStitcher

V rámci těšení na Ježíška jsme letos zvolili téma - tradiční vánoce. A jako na zavolanou jsem v Lysé nad Labem v galanterii objevila naprosto úžasnou dekorační látku. Neodolala jsem, a koupila, ač byla šíííleně drahá, metr látky. Ušila jsem z ní tři povlaky na polštáře na sedačku (každý 50x50 cm), na zadní stranu jsem dala červenou látku se srdíčky z Flex-Texu, a vyzkoušela všití zipu do švu. Pro někoho samozřejmost, já si na to dlouho netroufala, ale mám radost - nastudovala jsem, vyzkoušela - a je to! Jupí!

Ze zbytku jsem ušila prostírání na vánoce, plus jednu podložku pod konvici s čajem, která u nás musí neustále stát na stole celou zimu. Každou prostírku jsem ozdobila dle instrukcí Zuzky jiným vyšívaným vzorem, abychom si je poznali. Aspoň už nebudou takové ty tahanice typu - Já jsem žádný flek na prostírání neudělal, to není moje. Jen jaksi jsme nikdy nezjistili, kdo tam ten flek udělal. Že by skřítek?:-)
Zuzanka v rámci těšení nazdobila stromeček v květináči na terase, přidala andělíčky, aby mu tam nebylo smutno. Tyto anděly vyráběly děti někdy kolem svých prvních - druhých tříd. Nikdy jsem nepochopila, proč Tomášek udělal sveřepého anděla - asi ho někdo pořádně naštval (Tomáše i anděla). Ale mně se ten kontrast andělských křídel a sveřepého výrazu strašně líbí...

Ke vchodu vyrobila dva truhlíky, oštípala pár keřů na zahradě, z lesa dotáhla mechové polštářky a v zahradní boudě našla odloupané keramické hvězdičky ze starých adventních věnců - znáte to - přece
to nevyhodím, kort, když to vyráběly děti ve školce:-)) A jak se hodily! Jen bychom měli tu debordelizaci boudy asi dělat častěji... Podobných pokladů tam je určitě neúrekom.Do předsíně nainstalovala Zuzka nové "svítící roští". A protože nám neustále padalo, vycpala vázu plastovými ozdobami.

A byl Mikuláš, a na Mikuláše přijely Zuzce k narozeninám přát sestřenice, tak jim Zuzka v noci spíchla a vyšila taštičky na výslužku - prastará kanava a zbytky vln našly své uplatnění. Koukám, že letošní vánoce jsou ve znamení recyklace... :-)

Protože jsme byli celý rok hodní, stromeček nám svítí, tak se k nám slétli první šití andělé - nebo spíš andělky? Ale asi jsme nebyli hodní dostatečně, protože jsou oba (obě?) v čudu. Jaké je to vlastně v čudu? Asi si budu muset půjčit knihu od pana Svěráka... Snad to tam detailně popisuje.

6 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Romano, díky moc. Vyřídím Zuzce, je to hlavně její práce...

   Vymazat
 2. Máte to doma krásné! Na mne stále vánoční nálada nedolehla, venku je pořád takové teplo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak jsem psala výše - hlavní zásluhu na tom má Zuzka, nemůže se vánoc dočkat, já letos nějak klempíruju...

   Vymazat
 3. Jani, krásně se to čte ...máte krásně našito, nazdobeno...tleskám.
  Přeji pohodové svátky a v novém roce vše dobré.

  semínko:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olinko, děkuji za zastavení i pochvalu. I tobě krásné svátky a úžasný nový rok!

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana