neděle 26. listopadu 2017

26. listopad 2017

Nepovedlo se mi vymyslet nadpis - Omluva - za to, že jsem se tak dlouho neozývala a neukázala, co je u nás nového, co jsem já nebo Zuzka vyrobily, Tomáš dokázal atd? To by byl nadpis asi každého druhého příspěvku. Pokračovat, jako by se nic nedělo, a dát jenom nadpis týkající se toho, co je poslední nové? Jenže to těm starým, již dokončeným, ale nepublikovaným věcem bude líto... Vtipný nadpis mne nenapadl, nějak v posledních dnech na vtipy není moc nálada.

Tak je jenom datum. Dnešní. A bude mi připomínat, že bych měla alespoň jednou za měsíc sem něco dát. Nějaký post, informaci, záznam, myšlenku, fotku rozdělané věci. Prostě něco. Já vím, že jsem to tu už kdysi slibovala. Nu, snad se tentokrát zadaří. Možná mi to teď občas někdo připomene...

Děvčata se u nás na Dámském klubu učila všívat peněženku do zaklapávacího rámečku. Takového, jako měla babička na kabelce z korálků, a já jí tu kabelku strašně záviděla, chodila si s ní tajně hrát, a jednou se korálky rozsypaly, a bylo po kabelce i tajném hraní si. Ale ta měla rámeček větší, to je pravda. Bohužel jsem se klubu zúčastnit nemohla, děti měly jiné akce, a já jako matka- taxikář jezdila jak divá sem a tam.

Ale holky byly milé, rámeček mi vzaly, a jeden pátek večer mi ukázaly, jak na to všívání. Tedy řeknu vám - je to pěkná piplačka.

Látka na vnější část mi připomíná babiččinu zástěru - byl to nějaký zbytek, dost možná i z nějaké té babiččiny zástěry (tedy spíš ona nosí takové domácí šaty, ale říká tomu zástěra). Vyztuženo dvěma vrsrtvami vlizelínu. Vnitřní látka vzorek bavlněného závěsu ze zrušeného krámu. Ještě měl na sobě přilepený štítek s objednacím číslem, a celý byl začištěný zubatými nůžkami...

Není to dokonalé, ale je to můj první pokus. Ještě mám jeden rámeček, tak snad druhý pokus bude lepší. I tak po tomto prvním Zuzka skočila dřív, než jsem se stihla pořádně zeptat, zda by ho vůbec chtěla :-)6 komentářů:

 1. Už jsi mi chyběla, Jano! Ale je mi jasné, že den má pouze 24 hodin, i když někdy mám pocit, že ten tvůj alespoň 48, podle toho, co všechno stíháš. Taštička je krásná, taková retro. Opravdu jsem si při pohledu na ní vzpomněla na babičku.
  Krásné dny!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ali, moc děkuji za přivítání:-) No, moc toho nestíhám, ale snažím se...

   Vymazat
 2. Jsem moc ráda, že jsi zase tady! A těším se na všechno příští...
  Hezké dny přeju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, díky moc. Budu se snažit. Mám toho hotovo povícero, tak se to pokusím postupně nafotit a napsat pár slov....

   Vymazat
 3. Makačka to musí být šílená, klobouk dolů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi, asi pro šikovného tak moc není, ale mně to furt někam utíkalo :-)

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

20.8. 2019

Léto budiž pochváleno! nebo také Letošní způsob léta zdá se mi býti poněkud podivným... Letošní léto je jako na houpačce. Meteorologic...