Přeskočit na hlavní obsah

24. září 2011

Dnes jsem byla po velmi dlouhé době zase jednou na sraze vyšívaček. Konal se v Praze, v pizzerii Maják v Praze Stodůlkách. Cestou tam jsem sice trochu bloudila (vystoupila jsem z metra druhým východem), ale rok účasti na závodech v orientačním běhu udělal své, nabrala jsem správný směr a pizzerii jsem našla.

Srazu se účastnila řada starých známých, ale bylo tam i pár nových tváří, se kterými jsem se moc ráda seznámila. Viděla jsem poprvé na vlastní oči krámek paní Bergové, alias NBVyšívání, včetně paní Bergové, jejího manžela a maminky. Poznala jsem vyšívačský dorost, i ty, které jsou ještě v plenkách. Bylo to velmi zajímavé setkání, chvílemi jsem si připadala jako před třemi lety, chvílemi jsem nevěřila vlastním očím....

Šarlota mi ukazovala nádhernou myší vílu a dvoreček od Riolis, mamami měla téměř hotovou měsíční vílu, mapy od anca11 neměly chybu - ale musím říct, že ta od Golden Kite je o několik tříd lepší než ta od HAED. Slabici ukázala hotový kus knihovny, kulisacek mne dostala úžasnou zarámovanou HAEDkou rudé víly s drakem, karmela měla dva obrázky - jeden podzimní s dýněmi, a jednu budku s kočkami - které byly zcela a naprosto neodolatelné,  a takhle bych mohla pokračovat do nekonečna.

Po srazu jsem zajela ještě do pražské městské knihovny za kamarádkou Ivou - jednak jsem musela vrátit půjčené knihy, jednak jsem se těšila na pár slov prohozených aspoň na chodbě, při práci. Ale pracovníci i zákazníci pražské městské knihovny se nad námi smilovali, byl menší provoz, takže se z chvilky stala pomalu hodinka, která utekla strašně rychle. Jasně, že mám půjčenou další knihu - o malování. Musím nějak vyšpekulovat, jak správně malovat, abych měla ostré přechody mezi barvami. Zatím budu trénovat na ložnici a pracovně. Až budu fungovat jako profík, pustím se do obývacího pokoje s kuchyní a chodbou... No, to si asi ještě počkám...

Fotky ze srazu přidám později - snad se o ně někdo se mnou podělí - jaksi jsem nestihla ani vyndat z kabelky fotoaparát:-(

Tady přikládám odkazy na fotogalerie dalších zúčastněných, které ten fotoaparát na rozdíl ode mne vytáhly:
Nadikova fotogalerie
Fotky od sandys
A tady si ňuchňám jednu novou vyšívačku:

Obrázek je z fotogalerie Kulišáčka, neboli maminky té malé princezny.

Od posledního příspěvku jsem po chvilkách vyšívala vánoční podložku od Dimensions. Dokončila jsem dům, přidala dvě postavičky před ním, strom za ním, a teď pracuji na nebi a pozadí. Ještě po levé straně domu strom, a můžu obšít celý dům i s přilehlými postavičkami a stromy. Doufám, že už to bude brzy. Pak mám dilema, zda pokračovat dalším domem, nebo zda se posunout dolů a vyšít bruslaře s rybníkem... No, uvidím, nechám sama sebe překvapit, ještě mne čeká hodně práce.

Stav k 24. září 2011

Komentáře

  1. Obdivuji, jak si pamatuješ, kdo tam byl, a kdo měl jaké výšivky. Je vidět, že sis srazík užila a pokud čas dovolí, budeš chodit častěji.
    Iva

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …