Přeskočit na hlavní obsah

24. října 2011

Už jsem se dlouho neozvala, byl fofr, ale nezahálela jsem. Vyšívala, šila, a také štípala a řezala dříví - aby nám bylo u kamen teplíčko:-)

Než jsem se pustila do dalšího vyšívání, tak jsme posouvala výšivku v rámu - takto vypadala 9. října po posouvání :
9. října 2011 - celkový pohled

A když už jsem držela fotoaparát, vyfotila jsem rovnou i své vyšívačské a tvořicí místečko - takhle na mne dává pozor moje zaječice - hlídá, aby mne múzy často líbaly. Bohužel už nedohlíží na to, abych ty nápady také tak rychle realizovala:-)
můj kout
Konečně jsem se také dostala k záchraně waldorfské panenky - dostala jsem jí od známé - byla bez nožičky, pusinku vyšisovanou, nahatá... Dohodly jsme se s dcerkou, že já zastoupím pana doktora (přišiji kloubovou nožku, opravím pusinku), a ona vybere mezi svými panenkami a jejich oblečky ten, ve kterém to bude panence slušet a ve kterém se bude cítit fajn. Nakonec jí i dcerka zapletla a nazdobila vlásky... Panenka je jako nová, a její druhá maminka z ní má obrovskou radost.

Opravená waldorfská panenka
A samozřejmě jsem vyšívala. Pokořila jsem polovinu předlohy. Hurá! Akorát toho času do vánoc už tolik není, tak nevím, nevím, jestli to stihnu. Ale i kdyby ne - hlavně, když bude vyšito, vánoce budou i za rok, ne?

Stav k 23. říjnu 2011
Děti také nezahálejí. Chystají se na vánoce. Letos objevily kouzlo origami. Zkoušely hvězdičkový svícínek. Takhle to za jedno nedělní odpoledne dopadlo:

Hvězdné nebe???


vánoce po japonsku
Nejdřív zkoušely, jak by to vypadalo z
 jednobarevného papíru...A pak z vánočního papíru - letos budeme mít červenobílé vánoce.....

A když nás tak viděly v pilné práci naše kytičky, tak se také pustily do pilné práce, a rozkvetly - a jak nádherně!


Komentáře

 1. Ahoj Jani, výšivka je nádherná. Držím palce, ať to do vánoc stihneš.
  Hezký večer
  Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, už se těším až bude tvoje výšivka hotová a vyšívací koutek máš moc útulný, já jsem si letos splnila sen a při rekonstrukci ložnice jsem si nechala v části vestavěné skříně vybudovat koutek pro šicí stroj jsem moc spokojená a určitě ho někdy vyfotím.
  Přeju ti krásný prodloužený víkend :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jste všichni moc pilní... A i ta květena spolupracuje. Neuvěřitelný! :-)
  Výšivka bude nádherná. A je jedno, jestli tyhle nebo příští vánoce. ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherná výšivka, krásné fotky.

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, tvoje výšivky jsou naprosto přenádherné, stále se chodím na ně koukat.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …