Přeskočit na hlavní obsah

9. října 2011

Dnes byla typická podzimní neděle. Větrno, občas přeprchlo, chladno. Zatopili jsme si v kachlových kamnech, uvařili dobrý oběd, zahráli deskovou hru, podívali se na oblíbené nedělní Vraždy v Midsommeru, nastěhovali pár kytiček zvenku do teplíčka.... A při tom jsem po chvilkách pokračovala ve vyšívání vánoční podložky.

Dokončila jsem první skupinku domů. Komplet, včetně obšití a uzlíků. Při obšívání se mi líbí, jak výšivka nabývá kontur, jak se vylupuje... Tak se podívejte, jak se domečky vylouply:-)

Stav k 9. říjnu 2011

Komentáře

 1. Popisuješ pro mě naprosto ideální den! Vystihla jsi, co na podzimu tak miluji... Využili jste ho na sto procent. Díky Tvé podložce jsem se začala už těšit na vánoce. Díky obšívání se obrázek krásně vyloupl, ale že toho obšívání bylo! Seš prostě dobrá a byla by škoda podložku nedokončit, jak sis původně s touto hříšnou myšlenkou zahrávala.
  Těším na další pokroky.
  Ivana

  OdpovědětVymazat
 2. Ivanko, problém je, že ještě nejsem ani v půlce, a je půlka října:-( Obávám se, že jí prostě do těchto vánoc nedám....

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná výšivka! Musí být náročná, tak držím pěsti, ať se určitě dočká svého dokončení :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, to je opravdu moc krásná výšivka, já jsem naposled vyšívala dva obrazy od Muchy a to taky bylo dílo! Jestli chceš, můžeš se podívat na mém druhém blogu sem-tam.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Jani, to jsi se tedy pustila do veledíla. Držím palce ať vydržíš, protože výsledek určitě bude stát za to.
  Hezký večer
  Jana

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherně se to vylupuje... A i když to nebude do vánoc, bude to do příštích, proč se stresovat? :-)

  OdpovědětVymazat
 7. JANIČKO, KRÁSNÁ VÝŠIVKA.
  MOC SE MI LÍBÍ.
  PŘEJI HODNĚ TRPĚLIVOSTI A ZDÁRNÉ DOKONČENÍ.
  MĚJTE SE HEZKY.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 8. Nádherná výšivka, klobouk dolů.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …