Přeskočit na hlavní obsah

22. února 2012


Tak jsem si překvapeně před chvilkou, tj. ve 22:45 uvědomila, že je zase středa. No jo, ale co napsat? Asi fakt nebude tentokrát PRP, ale synem propagovaný PRD:-((

Minulý týden jsem neudělala nic. Tedy neudělala - do pátku děti chodily do školy. Po týdnu na horách jsme doháněli resty - nejen ve škole, ale i doma. Skoro celý týden trvalo, než v domě bylo tepleji a nemuseli jsme spát ve svetru (při návratu z hor jsme měli doma úžasných 12 stupňů - asi jsem to s tím ztlumením kotle poněkud přehnala...). Vysoké mrazy následnému vyhřátí domu také moc nepřály.


 V pátek jsem oba klony odvezla k babičce a dědovi, ať si ještě užijí trochu sněhu a zimních radovánek o jarních prázdninách, a doma pracuji a pracuji a pracuji. Kdo má malé děti a dokáže je na chvíli podržet mimo jejich pokoj, ví, co jsem dělala. Okamžitě po práci jsem běžela do dětských pokojů a vyřazovala hračky, knihy a staré učebnice, cvičebnice a sešity, neboť tu nebyl nikdo, kdo by se na vyřazenou věc vrhal s krutým odsouzením matky v očích a jekotem, že to je jeho/její NEJOBLÍBENĚJŠÍ věc. I když jí několik let nevzali do ruky... Takže pokoje v určitých částech vypadají jako pokoje. Proč jen v určitých? No přece aby to nevypadalo, že jsem jim vyřadila všechno! Pevně věřím a doufám, že ještě někdy někam aspoň na víkend vyrazí, a já zase vyčistím jiný šuplík nebo skříňku...

Ale co tvoření? Máte pravdu - nevydržím bez něj....


 
   V několika volných chvílích jsem pokračovala ve vyšívání BOM Verandah's View od Willowberry Design http://willowberrydesigns.typepad.com/. Už se moc těším, až bude hotová výšivka a já začnu sešívat bloky a přidávat patchworkové bloky. Látky už mám vymyšlené a připravené. Každý obrázek má svůj vtip. Miluji ten se zajícem a zeleninovým záhonem - hlavně toho šneka:-)) Přidala jsem pro jistotu i fotky dalších hotových bloků.... Kdyby si někdo čistě náhodou nepamatoval, že už je mám. Já skoro zapomněla....A motám další frivolitkovou záložku, tentokrát v jarních barvách. Ještě není hotová. Záložka je z webového serveru http://free-tatting.com/  Mám tam ještě pár dalších možných kandidátů na to, co bych chtěla zkusit. Tak snad mi to někdy v budoucnosti vyjde....


A aby mi nebylo líto, že nešiju, tak zašívám - dětské ponožky, kalhoty, sukně - ale to asi fotit nebudu:-))

Komentáře

 1. Takový program PRD bych taky potřebovala :-) Co povídáš, že jsi nic neudělala? Výšivky jsou úžasné, ta deka bude neskutečná, už teď ji obdivuji.
  Debordelizace mě vždycky bavila, ale teď už si netroufnu :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, ty tři odstřižené výšivky mám hotové už asi dva roky:-( Ta čtvrtá hotová byla začata více jak před rokem. Takže jsem toho vyšívání zase až tak moc nestihla...

   Ale musím přiznat, že nutnost tu ve středu něco ukázat, mne dotáhne aspoň jeden večer v týdnu k ručním pracem - přece sem musím dát nějakou fotku, ne? Ale někdy to mám o prsa dětské modelky...

   Vymazat
 2. Ahoj Jani, ta výšivka zajíc u zeleninového záhonu je vážně moc pěkná. Tenhle úklid znám. Jakmile se mi podaří ukořistit nějakou hračku, se kterou si nehrají, že jí dám synovci. Zaručeně mi jí začnou tahat zpátky a hrát si s ní jako o život.
  Hezký den
  Jana

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, jsi opravdu šikula! To jsem zvědavá, jak bude výsledek vypadat. Opravdu! No, s úklidem ti rozumím, dělám to podobně: uklidím do sklepa a ještě chvíli vyčkávám (ona Rozárka má neskutečně dobrou paměť), když měsíc dva se nic neděje, otevírám popelnici :-) Hezký den! J.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, výšivky jsou moc pěkné už se těším až budeš mít hotovo.
  Přeju ti krásný víkend Vlasta :)

  OdpovědětVymazat
 5. Výšivky máš krásné - jsem zvědavá na hotové, konečné dílo.
  Jistě to budě moc hezdké.

  Já pro jistotu dětem v pokojích tzv, debordelizaci sama nedělám. Snažím se, aby jseme to jednou za čas udělali spolu dohromady a důkladně. I s vyřazováním..., ikdyž je to opravdu někdy o nervy.

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj Jani tak konečne som si ťa našla a ver že tu budem často chodiť.rapa100

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …