Přeskočit na hlavní obsah

24. května 2012

Ach jo, ten čas pádí jako zběsilý... Venku je teplo, musíme pracovat na zahradě, a občas nás to vytáhne ven, na procházku.


Minulý týden jsme šli s naším psem Akimem na krátkou procházku. No, krátkou... Přišli jsme za čtyři hodiny. Děti ho chtěly naučit chodit po lávce přes zdymadla. Bylo to náročné, ale dostali jsme ho nahoru. Pak na druhou stranu. Ale zpět nechtěl ani za nic. Tak jsme museli po druhém břehu Labe do Káraného, tam ho dostat na lávku pro cyklisty (z jedné strany má šikovně schody, to aby cyklisti mohli trénovat i vzpírání), a pak po správném břehu Labe domů... Ufff. Už aby tady byla další lávka přes Labe blíž k nám. Takhle to je na hodně dlouhou procházku. Cestou se děti i pes osvěžili v písáku, ale já přišla úplně uvařená a hotová.A aby se nevenčil jen pes a kočka, tak s příchodem pěkného počasí se venčí i naše andulka Pepík. Takhle jí to na pergole pod vínem sluší. Hák je od lucerničky z Ikea:-)


V práci je teď také co dělat, takže jen stručně a krátce. V klubu šijeme druhou charitní deku - podzimní hvězdy:
A já po chviličkách dokončila v SAL Before Christmas třetí barvu. Už jsem začala čtvrtou:-))

Komentáře

 1. Jsem totální lenoch a je mi před tebou hanba...
  Hvězdy do deky vypadají úžasně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mančí, to nemusí - já ostuda ušila jenom jednu třetinu jednoho bloku, a ta ani na fotce není. To jsou práce holek z klubu... Ale za trest musím do dalšího klubu ušít hvězdy čtyři:-)

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …