Přeskočit na hlavní obsah

3. května 2012

Jejda, ten čas mi nějak proletěl mezi prsty... Ale byl to hektický čas. Syn dělal přijímačky na osmileté gymnázium, dostal se a splnil si svůj dětský sen. Jsem zvědavá, jak se mu bude líbit dál, až na něj začnou učitelé útočit podstatně silněji než dosud na základce. Ale jak se říká - každý svého štěstí strůjcem.

Dcerka odjela na školu v přírodě, ale už je zase zpátky. Měli nádherné počasí, přijela nadšená, že si hráli na detektivy, jezdili na koních, výletovali. Jen mám nějak pocit, že o učení moc nemluví...

U nás doma pomalu vstala pergola z mrtvých - ještě chybí dodělat komíny od grilu a udírny. Trávník už je třeba sekat, zeleninu a kytičky zalévat, takže nastal klasický zahradnický kolotoč. A na ruční práce zbývá o to méně času...


Navíc jsme se pustili do přestěhování a vyklizení garáže, protože z původního skladiště všech možných krámů, které by se jednou mohly hodit (asi nebudou...), chceme udělat šicí dílničku pro mne a Zuzanku. Do mého minikumbálečku se stůl s druhým strojem nevejde, a když chceme šít spolu, tak se docela naběhám, když ona sedí za třemi rohy a půlkou baráku u svého stroje. Svůj úžasný stroj tam asi dávat nebudu, ten si nechám v původní dílničce, ale vybalím starou Veritasku a na takové to společné šití (Zuzanka má miniJanome) to bude supr. Tomášek si prosadil ponechání svého ponku, takže tam bude s námi lepit své modýlky a budeme všichni pohromadě:-) Ale dá to ještě spoustu práce. Bohužel.

Přesto jsem aspoň chvilku vyšívala - v SAL Before Christmas jsem dokončila druhou barvu a začala třetí. Doufám, že tu tento víkend dokončím a pustím se do další - už drobnějších podrobností. Výšivka se mi líbí čím dál víc.... Přiznávám, že toho mohlo být víc, kdybych nevyšívala na návštěvě u přítelkyň, kde jsem v rámci diskuze pořádně ujela a to, co jsem vyšívala skoro hodinu, jsem další hodinu párala.... No, i to patří k životu vyšívačky.


Dále jsem prošila kus klubové deky. Deka se pomalu vylupuje a vypadá čím dál tím pěkněji.

V pracovně mám nařezáno na další miminkovskou deku, ale padá na ni prach... Ráda bych jí dokončila co nejdříve, abych si tam mohla uklidit a pustila se do dalšího projektu...

Komentáře

 1. Janka máš to super,my panelákovci ti môžme závidieť aj napriek tomu že je okolo toho kopa práce

  OdpovědětVymazat
 2. Pergolu taky závidím. Mě by se na balkón nevešla :-) Deka se krásně klube, ale nechápu to prošívání, že to máš krásně hladké, nikde se to nehrne. Precizní práce!

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, pergola parádní!!! Krásně si ji užívejte :-) Úklidu garáže fandím, budete mít super společné místečko, to se bude tvořit! :-)
  O čase mi vyprávěj... :-)
  Pa, J.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …