čtvrtek 3. května 2012

3. května 2012

Jejda, ten čas mi nějak proletěl mezi prsty... Ale byl to hektický čas. Syn dělal přijímačky na osmileté gymnázium, dostal se a splnil si svůj dětský sen. Jsem zvědavá, jak se mu bude líbit dál, až na něj začnou učitelé útočit podstatně silněji než dosud na základce. Ale jak se říká - každý svého štěstí strůjcem.

Dcerka odjela na školu v přírodě, ale už je zase zpátky. Měli nádherné počasí, přijela nadšená, že si hráli na detektivy, jezdili na koních, výletovali. Jen mám nějak pocit, že o učení moc nemluví...

U nás doma pomalu vstala pergola z mrtvých - ještě chybí dodělat komíny od grilu a udírny. Trávník už je třeba sekat, zeleninu a kytičky zalévat, takže nastal klasický zahradnický kolotoč. A na ruční práce zbývá o to méně času...


Navíc jsme se pustili do přestěhování a vyklizení garáže, protože z původního skladiště všech možných krámů, které by se jednou mohly hodit (asi nebudou...), chceme udělat šicí dílničku pro mne a Zuzanku. Do mého minikumbálečku se stůl s druhým strojem nevejde, a když chceme šít spolu, tak se docela naběhám, když ona sedí za třemi rohy a půlkou baráku u svého stroje. Svůj úžasný stroj tam asi dávat nebudu, ten si nechám v původní dílničce, ale vybalím starou Veritasku a na takové to společné šití (Zuzanka má miniJanome) to bude supr. Tomášek si prosadil ponechání svého ponku, takže tam bude s námi lepit své modýlky a budeme všichni pohromadě:-) Ale dá to ještě spoustu práce. Bohužel.

Přesto jsem aspoň chvilku vyšívala - v SAL Before Christmas jsem dokončila druhou barvu a začala třetí. Doufám, že tu tento víkend dokončím a pustím se do další - už drobnějších podrobností. Výšivka se mi líbí čím dál víc.... Přiznávám, že toho mohlo být víc, kdybych nevyšívala na návštěvě u přítelkyň, kde jsem v rámci diskuze pořádně ujela a to, co jsem vyšívala skoro hodinu, jsem další hodinu párala.... No, i to patří k životu vyšívačky.


Dále jsem prošila kus klubové deky. Deka se pomalu vylupuje a vypadá čím dál tím pěkněji.

V pracovně mám nařezáno na další miminkovskou deku, ale padá na ni prach... Ráda bych jí dokončila co nejdříve, abych si tam mohla uklidit a pustila se do dalšího projektu...

3 komentáře:

 1. Janka máš to super,my panelákovci ti môžme závidieť aj napriek tomu že je okolo toho kopa práce

  OdpovědětVymazat
 2. Pergolu taky závidím. Mě by se na balkón nevešla :-) Deka se krásně klube, ale nechápu to prošívání, že to máš krásně hladké, nikde se to nehrne. Precizní práce!

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, pergola parádní!!! Krásně si ji užívejte :-) Úklidu garáže fandím, budete mít super společné místečko, to se bude tvořit! :-)
  O čase mi vyprávěj... :-)
  Pa, J.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana