Přeskočit na hlavní obsah

27. června 2012

Tučňák ala Da Vinci na zakázku

Poslední dny jsem strávila hraním si s látkami, nitěmi a šicím strojem. A žehličkou.

Hotový polštářek bez náplně
Byl totiž na mne vznesen požadavek, zda bych nedokázala vytvořit polštářek pro milovníka Linuxu, tj. s tučňákem, který je znakem tohoto operačního systému. A protože a poněvadž jsem bývalý "ajťák" a "unixák", tak jsem samozřejmě kývla - byla to má stavovská čest polštářek vytvořit.Hotový polštářek s náplní
Z obrázku, který zadavatelka našla na internetu a který se jí moc líbil, jsem vytvořila předlohu. Rozhodla jsem se pro strojovou aplikaci kombinovanou s jednoduchým strojovým a ručním prošitím. Jednotlivé dílky jsou podlepeny pavučinkou a přižehleny k podkladu. Aplikačním stehem jsem je strojovou vyšívací nití zajistila. Stejnou nití jsem i proquiltovala kontury tučňáka a kola, takže jsou hezky plastické. Nakonec jsem černou bavlnkou ručně prošila čtverec a kružnici.Detail aplikace
Detail ručního prošívání
Polštářek je vzadu na zip. Je velký cca 38x38 centimetrů, po odšití cca 36x36 cm. Ráda dělám polštářky menší než náplň, protože pak v nich náplň "necestuje" a polštářek hezky drží tvar. Kdyby noví majitelé potřebovali polštářek větší, mohou odšití bez obav vypárat.
A ještě jedna maličkost - možná si všimnete, že obrázek není přesně ve středu polštářku, ale posunutý nahoru. Není to chyba, ale je to schválně. Strašně mne totiž rozčilovalo, když jsem vyšila nebo aplikovala obrázek, a pak, když jsem polštářek postavila na gauč nebo pohovku, tak kus obrázku dole nebyl vidět. Začala jsem tedy obrázky (je-li to možné) posouvat trochu výš, aby byl obrázek ve středu postaveného polštářku (podívejte se na první fotku).

Komentáře

 1. No to snad není možné! Naprosto dokonalé! Ani bych nevěřila, že se tak povede. Junona bude určitě nadšená!

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krasny polstarek, urcie potesi. To precizni provedeni aplikace je nad moje chapani, ja to mam vzdy takove usmolene :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děvčata, moc děkuji za milá slova. Ale jste všechny moc šikovné, a určitě byste to zvládly taky, a možná ještě lépe. Sama jsem z něj měla velkou radost.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem si všimla, že motiv ne ve středu, trochu mi to vrtalo hlavou a teď už vím proč to tak je. ;-) Ještě jednou musím dodat, že je opravdu nádherný a obdarovaný se na něj těší jako malý kluk. junona

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, doufám, že udělá radost a bude dobře sloužit. Kdyby vadilo, že je výš, můžeš pod tučňáka vyšít věnování nebo jméno:-)

   Vymazat
  2. No to bych taky mohla. Ale myslím, že jemu to vadit nebude. Na první pohled si nestěžoval a na druhý bližší si asi taky nebude stěžovat. ;-)junona

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …