sobota 30. června 2012

30. června 2012

Povijan pro panenky

Zuzanka dostala pytel plný pletených oblečků na miminka, aby si mohla oblékat panenky. Má totiž spoustu panenek všech možných velikostí. Řada oblečků bude našim panenkám velká, ale nějak vymyslíme, jak je upravit. Pytel jsem po příjezdu domů vysypala, oblečky roztřídila a vyprala.

Když jsem ale pytel blíže prozkoumala, tak jsem s údivem zjistila, že je to povlak na čtvercový povijan. Trochu potrhaný, místy prošoupaný, hodně špinavý, ale s krásnou krajkou. Bylo mi ho líto. Vyprala jsem ho taky s tím, že vyhodit ho můžu vždycky. Po vyprání prokouknul. Teď už ho vyhodit by byl hřích....Teta Květa Zuzance věnovala výplň z tlustého vatelínu - já tak silný nepoužívám. Vkládat a vyndavat vložku bych se už docela bála - přece jen už je to věc starší a místy se sypala. Tož mne napadlo, že milý povijan prošiji jako deku a budu ho prát rovnou i se syntetickou vložkou - však taky uschne. Co šlo opravit, to jsem opravila, a celý povijan prošila do čtvercové sítě.

Protože Zuzanka nezvládá zavázat mašli, sešila jsem gumu, na místo sešití našila mašli z krajky a po zabalení miminka do povijanu jen natáhne gumu a panenka může jít spinkat do kolíbky nebo kočárku... Až bude Zuzka větší, můžeme gumu vyměnit za povijanovou mašli.

Tak jak se vám líbí? Naší panence a její mamince moc. Myslím, že bylo dobře ho zachránit....

3 komentáře:

  1. Paráda! V tomhle vedru Ti funguje hlava? :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, nádherné!!! Moc se ti to povedlo a praktické řešení pro Zuzanku s tou gumičkou, vypadá to moc pěkně. Musím říct, že panenka má i parádní kolébku!! Jola

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana