Přeskočit na hlavní obsah

Halloweenská příprava

Obě moje děti milují dýně - a to doslova. Rádi je pěstují - na jaře sází semínka a chodí se dívat, jak se zvedají první lístečky, chrání je před šneky a slimáky, chodí zalévat, těší se z každého květu a plodu. Pozorují s nadšením, jak se plody zabarvují, poměřují velikosti a plánují, co s tou dýní podnikneme. A jsem u druhé oblasti - milují jídla s dýní - polévky, pyré, koláče, chutney, marmeládu, džus... A samozřejmě, že vysloveně milují dlabání dýní na tzv. halloweeny... Máme dokonce několik dýní keramických, kdybychom náhodou některý rok nevypěstovali a nesehnali dostatek dýní na dlabání a svícení.

Vloni jsem ukazovala, že jsem jim ušila prostírky. Nějak se to ale nesešlo, a nestihla jsem je dokončit. Letos jsem strávila šicí víkend s novými známými v Harrachově. Bylo to super - dva dny a dva večery se stejně zaměřenými lidmi, kteří mi ukázali spoustu různých vychytávek. Doufám, že i já jsem jim řekla aspoň něco nového. No, a na tento šicí víkend jsem si s sebou vzala ty nedokončené prostírky. Dodělala jsem je tam. Sice jsem nesehnala svítící nit na prošití pavučin, ale prošila jsem je lesklou světle šedou nití, takže vypadají docela skutečně.


 
A k prostírkám jsem ušila i běhoun na stůl. Jde o úplně jednoduchý obdélník režné látky (bomulu z Ikea), prošitý do pavučin ozdobným stehem. Abych ho sladila s prostírkami a halloweenskými barvami, olemovala jsem ho pruhem sešitým z černé a oranžové látky. Nápad jsem viděla u Vanessy Christenson, která je mou oblíbenou designerkou, kterou sleduji už několik let.

Komentáře

  1. Jani... nemám slov! Jsi šikovná, je to moooc krásné!! U vás musí být veselo! A na svíčky jezdíš do Ikea? Nám už došly, chystám se tam :-) No a dýně... ty jsme pěstovali, když jsem byla malá. Máma udělala pak kompoty a to bylo vše. Takže k nim nemám nijak hluboký vztah (byť ty kompoty byly super!) Ale předloni jsem pěstovala takové ty malé ozdobné potvůrky... příští rok jdu do nich zas, ale manžel mi vymezí místečko, aby nám opět nelezly do trávníku :-) Strašení zdar! :-) J.

    OdpovědětVymazat
  2. Mám ráda stránky šikovných rukou a tady je to moc krásné,kdysi jsem také hodně vyšívala,háčkovala,pletla..nu jako máma od dětí ,stále bylo co dělat.A vážím si všech lidiček kteří umí vytvářet krásné věci.Zdraví Janiko

    OdpovědětVymazat
  3. Nějak si zamrzla :-) Jukni se ke mně na blog, máš tam ode mne úkol :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …