Přeskočit na hlavní obsah

Zahradničení v červnu...

Pítko pro ptáčky v růžové besídce...
Dnes bude málo textu, ale hodně obrázků. Venku jsou tropické dny - celé dny zalévám a zalévám a zalévám... Zahrádka kvete i skomírá vedrem. Nestihla jsem vyfotit rozkvetlé vřesoviště s azalkami a pěnišníky. Odkvetla mi i první denivka. Ale pokvete další a další, a také letos nádherně pokvetou hortenzie - to bude krása. Mají nádherně nakročeno...


Lososová růžička - nádherně voní


Červená stolístka - jedna z nejstarších odrůd
Něžně růžová moschuska - voňavá i po usušení
Sněhurka - Schneewitchen - první růže, kterou jsme si koupili

Jeden z muškátů - vybírala Zuzanka
Verbenka - dostala jsem k svátku od dětí
Bílá pivoňka - růžové mi letos nejdou, bohužel...

Rozchodník na terase letos poprvé vykvetl...
Pustoryl, alias nepravý jasmín - letos kvete obzvláště krásně
Růže z Jericha už se připravuje na večerní vonné koncerty
Po zalití....


Komentáře

 1. Krásně jsem se pokoukala:-)))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ale na Tvé fotografie nemám ani zdaleka. Nevím proč, ale moje zrcadlovka nechce dělat takové nádherné detaily jako Tvůj fotoaparát....

   Vymazat
 2. Nádherné fotky a to pítko je boží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amélko, děkuji. Pítko má v sobě ještě zabudované solární osvětlení, takže celou noc krásně něžně svítí... V zimě jsme do něj ptáčkům sypali zrníčka - je to takové tři v jednom:-))

   Vymazat
 3. A pak že Tě zahrada nebaví, Ty pěstitelko jedna! :-) Velice mě zaujala ta moschuska, vypadá nádherně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak se přesvědčit, že je ta zahrada vlastně zábava, se musím, ne? Tak třeba těma fotkama.... Jinak to věčné zalévání, krocení zelené příšery (trávník) a pletí - to je mor a pruda - i děti mi od toho utíkají... Ty tak natrhat kytici na stůl nebo ozobat jahody nebo třešně. No prostě, celá maminka... Moschuska je nádherná, já jí miluju, nevýhodou je, že málo kvete:-(

   Vymazat
 4. Jani, ty to tam máš na zahrádce jak v botanické zahradě! Krásné květy! Určitě ti dělají velkou radost :) J.

  OdpovědětVymazat
 5. Jani, krásně Ti to na zahradě kvete. Je vidět, že se o ni staráš s láskou

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …