neděle 13. října 2013

Přišel podzim - a s ním přišly záložky...

Už několikrát jsem tu na blogu psala, že s příchodem podzimu mne napadne bacil záložkovací. Se začátkem topení v kachlových kamnech a vařením konvic čajů všech druhů na mne padne chuť a touha vyrábět záložky - háčkované, frivolitkové, paličkované, vyšívané... Ani letos jsem nebyla tohoto bacilu ušetřena. Už mám záložky dvě - jednu paličkovanou:


a druhou vyšívanou:

Včera jsem s dětmi byla na výstavě Tutanchamon - Tomášek mne už dlouho přemlouval, že by tam jel moc rád. Já jsem stále váhala - nechat Zuzku doma tak dlouho si ještě netroufám. Ale nakonec mne kamarádky a známé přesvědčily, že se výstava bude líbit i jí - a měli pravdu. Úžasné bylo, že audioprůvodce bylo možné nechat přepnout na dětskou variantu výkladu, takže si Zuzanka vystačila sama, nechodila se ptát, co které slovo znamená, a moc si celou výstavu užila.

Blížíme se k holešovickému výstavišti:

Nasadit audioprůvodce a hezky otestovat, zda vše funguje, jak má:Socha, ze které byly odstraněny všechny nápisy se jménem Tutanchamona, až na ten, co se skrýval na zádech:Mumie:

Náhrdelník (nádherná práce...)


Zlatá posmrtná maska (asi to nejznámější z Tutanchamona):

Dneska jsem dětem uvařila dobrý oběd, a ony upekly mufinky, i je nazdobily. A ano - už máme doma tematickou výzdobu - halloweenský ubrus a prostírky:)  Nechte si chutnat!4 komentáře:

 1. Pááni, ta výstava by se mi taky líbila:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, škoda, my tam šli na poslední chvíli - dneska výstava skončila...

   Vymazat
 2. Jani, beru děti na víkend!!! Mufíny upeču, ale zdobení nechám na nich :) Máš to šikovné pomocníky! :) Měj se krásně, Jola

  OdpovědětVymazat
 3. Já chci taky mufinku! :-)
  Jsem ráda, že se vám všem výstava líbila, máte rozhodně lepší fotky než já.
  Zaujal mě "záložkový bacil" :-))) Na mě ho prskla minulý týden Junona :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana