Přeskočit na hlavní obsah

Zahrada v obrazech

Rozárium - trošku dost opršelé...

Jakou barvu má tráva? Růžovou!

Račte se obsloužit...

Zeleninová směs - od každého trošku.

Orientální květy hrášku

Bude z toho jahoda?

Už i maliny začínají červenat...


Salátový bar

Zeleninový záhon z druhé strany

Obludária - tak děti změnily dýňária

Rajčatovo-papriková velkovýroba

Už roste!


Ještě mne netrhej - píchám!

Bylinková zahrádka na terase

Zimní růžička

Zelená střecha - bude i víno...

Komentáře

 1. Krásná zahrádka... Radost pohledět.
  Ale nemluvila jsi kdysi o tom, že máš zahradu bezúdržbovou? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, bezúdržbová úplně není - tu trávu nějak nezvládám, ale zase - máme tak zvaný český drn, takže když přeroste a vykvete, tak je to taky krása - momentálně kvetou žebříčky, smolničky, trávničky, mateřídoušky, hvozdíky, kopretiny, zvonky... Ani všechny neznám. A zelenina - upřednostňuji zhuštěnou smíšenou kulturu - plevel nemá téměř šanci. Sice nemám ukázkové exempláře, ale i tak nám chutnají.

   Vymazat
 2. Hmmm.... ty třešínky! Ale koukám, že jste úplně soběstační pokud jde o zeleninu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ještě ne, a asi ani nebudeme. Tolik záhonů bych nezvládla, kolik bych jich potřebovala na ty své dva věčně hladové krky.

   Vymazat
 3. Zahrádka jak ze žurnálu:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, pochvala od tebe mne nesmírně těší. Mám ještě co dohánět...

   Vymazat
 4. Ahoj, hezkou zahrádku máš a úrodu taky :-)

  Bouděnka

  OdpovědětVymazat
 5. Janka, všetko v tvojej záhrade vyzerá krásne a zdravo. Je vidieť, že ju s láskou opatruješ. Vierka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věrko, děkuji za milá slova. No, děvčata tady mne znají, že té lásky tolik není, spíše povinnost, ale učím se a lepším se... A občas mne to i kupodivu začíná bavit.

   Vymazat
 6. Ty jsi vyloženě zahradnice! A já myslela, že Tě to nebaví :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivi,baví, nebaví, když už to manžel pořídil, tak to nějak udržuji. Řídím se heslem - Přežije ten nejsilnější.

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…