čtvrtek 15. října 2015

Sliby se maj' plnit nejen o vánocích...

Při došívání halloweenských prostírek na mne ze skvělé skrýše vykouknul dárek pro Zuzku k svátku. Ten měla v srpnu. Malé zpoždění, ale zase - v prosinci bude mít narozky - kdo tak dostává každé dva měsíce dárek, že? Dcerka se ale proměnila v Jezinku-Bezinku - nestačilo ohřát si prstíčky, hned chtěla celou ruku:-)) Hned mi připomněla, že jsem na jaře, když jsem jí ušila novou kabelu na šanon na noty, slíbila, že k nové kabele ušiji i nový obal na šanon. A ten jaksi stále ještě není. A protože to je dcérka chytrá (po mamince, jak jinak), starý obal chutě sundala, navlékla ho na můj šanon s papíry do školy, a demonstrativně odkráčela na zpěv s nahatým šanonem. Od té doby smutně vzdychá, kdykoliv se na šanon na klavíru podívá, jaký je ošklivý, jak se špatně drží a tak dále a tak podobně.

Jelikož jsem matka milující, a nahatého nastydlého šanonu je mi líto, dnes už dostal slušivý obleček, ladící s příslušnou kabelou. Doufám, že ten zpěv dneska půjde dcerce jedna báseň. I když teď zrovna zpívá moc smutnou písničku - o dešti, větru, blátě a křížích kolem cest... Waldemar Matuška dvě sloky odrecitoval, ona poctivě vše zpívá...10 komentářů:

 1. To se ti moc povedlo. Je to nádhera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc. Jen té látky ještě nějak moc zbylo... Asi jí budu muset hodně dobře schovat, aby dcerka ještě něco dalšího nutně nepotřebovala:-)

   Vymazat
 2. Nádherná souprava, to se bude hned jinak pět! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, děkuji za milá slova. Snad ano - rozhodně nás čeká série koncertů, letos dokonce i v Praze... Nás pro to, že Zuzka bude zpívat se sborem na podiu, a já budu někde mrznout pod podiem na náměstí.

   Vymazat
 3. To je fakt nádhera. Zuzčiny kamarádky musí zelenat závistí 😃.
  To bychom si Zuzku mohly přijít poslechnout. Děj mi vědět, kdy a kde bude!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alice, to domluvíme. Už jsem jí to říkala, tak se bude snažit vymámit přesnější informace z vedoucí sboru co nejdříve.

   Vymazat
 4. Teda to je krásná souprva, tiše dceři závidím - a tebe chválím a obdivuji :-)

  Olga-semínko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Olinko, jsi hodná, že ses zastavila. Děkuji za pochvalu. Také dcerce trošku závidím...

   Vymazat
 5. Ahoj Jani, další pěkné výtvory, Zuzka už musí být velká slečna, viď?Když jste byly spolu v Hodonímě, tak to byla malá malá holčička, která chtěla kabelku s kočičkou :-) A co se mě týče - já nakukuju docela často, jen většinou nekomentuju... Měj se fajn...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leni, no, ano, trošku mi vyrostla - už je to slečna v pubertě - někdy milá, někdy na zabití, ale pořád moje:-)) V Hodoníně byla v první třídě, teď je tedy zase v první, ale o trošku výš...

   Vymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana