Přeskočit na hlavní obsah

6.5.2018

Je neděle večer. Dva dny jsem usilovně pracovala na zahradě. Noha i zbytek těla bolí, pokožka poprvé letos přismahnuta sluníčkem. A práce zdá se neubylo. Seznam je pořád dlouhý jak týden před výplatou...

Co nového na zahradě?

Rozkvetla azalka, oranžová, žluté se zatím nechce, a je otázka, zda zimu letos přežila....Červené ranné rododendrony už odkvétají, jsou celé pocuchané, nehezké. Ale růžový i ostatní nakvétají do krásy.

Je zajímavé, že ve vřesovišti jsou všechny orlíčky modré, zatímco v trvalkovém záhoně růžové. A to semínka přenáším sem a tam mezi oběma záhony


Jablek, zdá se, bude letos nadúroda - tak obalené stromy jsme ještě neměli. Budeme muset protrhávatObrůstají i jehličnany - dokonce i stříbrný smrček vloni ožraný zavíječem skoro na holé větvičky, má i na těch chudinkách holých nové jehličky. A pseudotsuga má letos rekordní přírůstky.
Jedny keře dokvetly, další a další rozkvétají. Náš živý plot je celý rok krásný...

 


Šnek se vydal na obhlídku grilu a udírny, a cestou si dal oraz těsně pod roštem :-)


Bohužel je obrovské sucho. My jsme navíc na písku, takže i když zaléváme, oblasti s propustnějším podložím a slunečním žárem vypadají jako suchostep - aneb náš neanglický trávník. Stačí trocha deště, a krásně se zazelená. Ale teď suchá stébla praskají. A můžu zalévat, jak chci. No, a samozřejmě mi to nedalo, a jedu dál v HAEDce. I přes práci na zahradě i v práci, něco málo přibylo... Strana 33/64.


Komentáře

  1. Ahoj Jani, máš krásnou zahradu... U nás je taky šílené sucho, navíc my máme na zahradě jen tolik vody, kolik nachytáme ze střechy chatky a to se letos rovná "skoro nic", tak mám úplně strach tam nasázet sazeničky letniček, že mi uschnou...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …