Přeskočit na hlavní obsah

1. května 2011

Tento týden jsem se věnovala výšivce - snažím se dokončit rozdělané UFOny (neboli UnFinished Objects), česky se jim také někdy říká kostlivce. Jedním z nejstarších je vánoční ubrus nebo podložka pod vánoční stromek od firmy Dimensions s názvem Skater's Village (viz Dimensions - Skater's Village). Začala jsem ho vyšívat v půlce června roku 2009... To mluví asi samo za sebe, že?

Takže za minulý týden jsem zvládla tohle:

Vyšila jsem celého sněhuláka s jeho (s)tvořitelem, zídku se psem, zídku bez psa a páreček na vycházce. Něco je i obšité... V horním rohu se klube křoví pod prvním z domků. Pomalu si začínám zase zvykat na výšivku stylu: udělej dva křížky a zapošij, začínám si zvykat na nepřehlednou předlohu (mně se teď zdá nepřehledná - však jsem skoro dva roky nevyšívala!), a tak často se neztrácím ani ve vlastní výšivce.

Na začátku týdne vyšívání vypadalo asi takto:
- pět minut hledání v předloze, kde bych asi tak měla vyšívat.
- deset minut hledání ve výšivce, kdeže to vlastně chci vyšívat.
- pět minut určování, jakouže to mám vyšívat barvou a jakým stehem.
- pět minut hledání, kde jsou ty barvy nití, které mám navléct do jehly.
- deset minut hledání ve výšivce, kam to sakryš mám opravdu zabodnout jehlu.
- vyšití dvou křížků, zapošití nitě.
- pět minut kontroly, zda jsem vyšila správné křížky/půlkřížky správnou barvou na správném místě.
- vysoká pravděpodobnost, že ty dva křížky v následující čtvrt hodině vypářu.

Nic moc postup, že? Ale už se lepším.... Už se odvážím vyšít i více jak dva křížky najednou:-) Třeba i pět:-))

Tak se zase za týden nejpozději pochlubím, jak jsem postoupila...

Krásné jarní dny.

Jana

Komentáře

  1. Ufff... Jestli mi někdo někdy řekne, že křížkové vyšívání je relax na hlavu, tak mu to dám přečíst! Za týden se stavím přepočítat přírůstky. :-)
    manka

    OdpovědětVymazat
  2. Ale stejně si za pouhý jeden týden udělala pořádný kusanec! Budu se těsit na pokroky.
    Mimosa

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …