Přeskočit na hlavní obsah

1. května 2011

Tento týden jsem se věnovala výšivce - snažím se dokončit rozdělané UFOny (neboli UnFinished Objects), česky se jim také někdy říká kostlivce. Jedním z nejstarších je vánoční ubrus nebo podložka pod vánoční stromek od firmy Dimensions s názvem Skater's Village (viz Dimensions - Skater's Village). Začala jsem ho vyšívat v půlce června roku 2009... To mluví asi samo za sebe, že?

Takže za minulý týden jsem zvládla tohle:

Vyšila jsem celého sněhuláka s jeho (s)tvořitelem, zídku se psem, zídku bez psa a páreček na vycházce. Něco je i obšité... V horním rohu se klube křoví pod prvním z domků. Pomalu si začínám zase zvykat na výšivku stylu: udělej dva křížky a zapošij, začínám si zvykat na nepřehlednou předlohu (mně se teď zdá nepřehledná - však jsem skoro dva roky nevyšívala!), a tak často se neztrácím ani ve vlastní výšivce.

Na začátku týdne vyšívání vypadalo asi takto:
- pět minut hledání v předloze, kde bych asi tak měla vyšívat.
- deset minut hledání ve výšivce, kdeže to vlastně chci vyšívat.
- pět minut určování, jakouže to mám vyšívat barvou a jakým stehem.
- pět minut hledání, kde jsou ty barvy nití, které mám navléct do jehly.
- deset minut hledání ve výšivce, kam to sakryš mám opravdu zabodnout jehlu.
- vyšití dvou křížků, zapošití nitě.
- pět minut kontroly, zda jsem vyšila správné křížky/půlkřížky správnou barvou na správném místě.
- vysoká pravděpodobnost, že ty dva křížky v následující čtvrt hodině vypářu.

Nic moc postup, že? Ale už se lepším.... Už se odvážím vyšít i více jak dva křížky najednou:-) Třeba i pět:-))

Tak se zase za týden nejpozději pochlubím, jak jsem postoupila...

Krásné jarní dny.

Jana

Komentáře

  1. Ufff... Jestli mi někdo někdy řekne, že křížkové vyšívání je relax na hlavu, tak mu to dám přečíst! Za týden se stavím přepočítat přírůstky. :-)
    manka

    OdpovědětVymazat
  2. Ale stejně si za pouhý jeden týden udělala pořádný kusanec! Budu se těsit na pokroky.
    Mimosa

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…