pondělí 9. května 2011

8. května 2011

První týden v květnu byl vysloveně hektický - spousta práce na zakázkách, příroda taky bují jako vzteklá, a dětem se blíží zkoušky a představení, takže i na této frontě je má spolupráce nejen vítána, ale i vyžadována. S malým mužem trénujeme na klavírní zkoušky, a dcerce jsem došívala kostým na baletní představení - našívala puntíky na trikot a baletní sukýnku, aby z ní byla nádherná beruška.

Přesto jsem si našla čas (po nocích, když už nejhorší nápor práce byl za mnou), a vyšila jsem pár stehů na posledním vytaženém UFOnovi - bruslařské podložce pod stromeček. Vyloupnula se první věžička, a dostala jsem se k pozadí a obloze, tak doufám, že mi ty velké plochy půjdou pěkně od ruky...Pro ty, kteří si toho všimli teprve teď (jako moje nejmenovaná kamarádka) - ano, je to šikmo, protože to je do kruhu - celá podložka pod stromeček bude kruhová:-) A ne, nevyšívá se to špatně, i když je to do kruhu, protože ten výpočet za mne udělal už návrhář:-) Vyšívám prostě podle předlohy, horší bude to dokončení, až se budu pokoušet z kusu látky, na které už bude výšivka, vystřihnout a ušít takový kruh, aby ta výšivka nebyla šejdrem. Ale nepředbíhejme, to je ještě daleko. Vždyť nejsem ještě ani v půlce výšivky:-)

Týden, který mám před sebou, není o nic méně hektický, než ten předešlý. Ale i tak doufám, že chvilku na jehličku s nití si najdu, a že na látce přibude pár stehů...


Užívejte si nádherných jarních dnů!

Jana

1 komentář:

  1. Jsi odvaha. Pokud by se s nůžkami v ruce kdokoli za jakýmkoli účelem přiblížil k podobné titěrnosti, kterou jsem za dlouhých nocí při petrolejce páchala, pak by se stal synem smrti! Až to budeš v budoucnu kompletovat, budu na tebe myslet. :-)
    manka

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana