Přeskočit na hlavní obsah

8. května 2011

První týden v květnu byl vysloveně hektický - spousta práce na zakázkách, příroda taky bují jako vzteklá, a dětem se blíží zkoušky a představení, takže i na této frontě je má spolupráce nejen vítána, ale i vyžadována. S malým mužem trénujeme na klavírní zkoušky, a dcerce jsem došívala kostým na baletní představení - našívala puntíky na trikot a baletní sukýnku, aby z ní byla nádherná beruška.

Přesto jsem si našla čas (po nocích, když už nejhorší nápor práce byl za mnou), a vyšila jsem pár stehů na posledním vytaženém UFOnovi - bruslařské podložce pod stromeček. Vyloupnula se první věžička, a dostala jsem se k pozadí a obloze, tak doufám, že mi ty velké plochy půjdou pěkně od ruky...Pro ty, kteří si toho všimli teprve teď (jako moje nejmenovaná kamarádka) - ano, je to šikmo, protože to je do kruhu - celá podložka pod stromeček bude kruhová:-) A ne, nevyšívá se to špatně, i když je to do kruhu, protože ten výpočet za mne udělal už návrhář:-) Vyšívám prostě podle předlohy, horší bude to dokončení, až se budu pokoušet z kusu látky, na které už bude výšivka, vystřihnout a ušít takový kruh, aby ta výšivka nebyla šejdrem. Ale nepředbíhejme, to je ještě daleko. Vždyť nejsem ještě ani v půlce výšivky:-)

Týden, který mám před sebou, není o nic méně hektický, než ten předešlý. Ale i tak doufám, že chvilku na jehličku s nití si najdu, a že na látce přibude pár stehů...


Užívejte si nádherných jarních dnů!

Jana

Komentáře

  1. Jsi odvaha. Pokud by se s nůžkami v ruce kdokoli za jakýmkoli účelem přiblížil k podobné titěrnosti, kterou jsem za dlouhých nocí při petrolejce páchala, pak by se stal synem smrti! Až to budeš v budoucnu kompletovat, budu na tebe myslet. :-)
    manka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …