Přeskočit na hlavní obsah

15. května 2011

A další hektický týden za mnou.

Ve středu měla Zuzanka baletní představení, byla nádherná beruška, jenom jsem jí jaksi nestihla vyfotit v kostýmu. Ale DVD od paní učitelky dostaneme. Bylo úžasné sledovat, jak prvňáčci jsou ještě mírně neohrabaní, a jak postupně s většími a většími dětmi se ona dětská neohrabanost a nepřesnost stírá a vylupují se úžasné a elegantní tanečnice. Finální Bolero od Ravela nenechalo nikoho na pochybách, kam to mohou šikovná děvčátka a chlapci jednou dotáhnout. Ale stejně byli ti nejmenší nejkouzelnější:-)

Moc jsem toho nevyšila, ale přesto něco málo na vánoční podložce přibylo. Pravý roh už na mne mává!O víkendu jsem nebyla doma - byla jsem na svém historicky prvním setkání dam, které se v Čechách, na Moravě i na Slovensku věnují patchworku. Poznala jsem tam spoustu lidí, ale šitího jsem moc nezvládla - jenom jsem narychlo Zuzance ušila z vyřazených ponožek (jsou jí malé, ne děravé) kočičku.


A protože bylo na srazu k vidění více typů zvířátek, Zuzanka pilně třídí ponožky na malé a dobré, a tak asi budu muset našít postupně celou ZOO - přece bych prý neošidila její nejlepší kamarádky. Kolik jich je, to radši nebudu počítat:-)

Komentáře

  1. Podejď by to nebyl hektický týden, když toho tolik stihneš! Kočička je naprosto úžasná, má nádhernou prdelku :-) Jenom připomínám, že jsem taky Zuzančina kamarádka :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jsem tady správně kde se nahlašuje přátelství k Zuzančiným ponožkám...? :-)))
    manka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …