Přeskočit na hlavní obsah

12. března 2012

Pondělní aktualizace SAL Before Christmas (Monday SAL Before Christmas Update)

Po zapojení do projektu SAL bych měla každé pondělí na svém blogu ukázat fotografii, jak pokračuji ve vyšívání. Dnes tedy poprvé...

Vyšívám na Hubert (6 křížků na 1 cm), pokusím se použít staré bezejmenné bavlnky, které už samy o sobě mají určitou patinu získanou stářím, takže se mi k této výšivce líbí. Je možné, že některé odstíny budu muset kupovat, tolik jich nemám, ale věřím, že kombinace starých a nových bavlnek bude krásná...

Zatím se mi vyšívá moc pěkně.

After joining the SAL project I should post my progress every Monday. So today it is for the first time... 

I choose Hubert fabric (6 x per 1 cm). I would like to try my old no-name floss. They already have some kind of patina acquired by age. And this is what I like for this stitching. It is possible that I will have to buy some shades, but I am pretty sure the combination of old and new floss will look great. 

Komentáře

 1. Na Huberta jsem ještě nikdy nevyšívala, musíš mi ho někdy ukázat. Ty máš tolik projektů a plánů!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivanko, také vyšívám na Huberta poprvé, a je to děsně příjemný materiál. Samozřejmě, že ti ho přivezu někdy ukázat. A ano - projektů a plánů mám na několik životů, a pořád další přibývají:-((

   Vymazat
 2. Jani, šest křížků na centimetr? To pracuješ s lupou? No, koukám, že i v tomhle jsem amatér. Znám jenom panamu a kanavu :-) Zatím se výšivka rýsuje pěkně, tak se těším na pokračování :-) J.

  OdpovědětVymazat
 3. Haló, včera byla středa :-) To jeden courá po městě a nakupuje látky, a nedá sem žádnou aktualizaci! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ach jo - já nedala publikovat včerejší záznam...

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

27.1.2018

Pokračuji v červené dece z babiččina kanafasu. Původní bloky jsou dokončené.


Ale Zuzka usoudila, že je to malé, takže budu přidělávat dalších šest. Teď je otázka, jaké vzory tam dát...


Vyšila jsem srdíčka stonkovým stehem. Ať se trošku liší od té předchozí, modré. Tam byly jen obrysy. Modrou deku najdete tady.


Vlastně mne tak napadlo, že ta modrá byla poslední moje došitá PW deka. Reakce na mé tehdejší šití nebyly moc vlídné, a já od té doby nebyla schopná žádnou další deku dokončit. Mám tu několik ufounků v různém stádiu rozkladu, a protože jaksi nemládnu, tak jsem se rozhodla všechny dokončit, protože hotové deky snad mí dědicové nějak využijí, ale blokovou skládačku vyhodí tak leda to popelnice.  :-( Takže od poslední deky uplynulo přesně pět let. Děsné...


A samozřejmě - Aurinka musí pečlivě vše vyzkoušet - látky a stavebnice prý jsou super měkké, deka bude jistojistě "pro kočku". Teď jak si to přebrat, že?
11.3.2018

Včera večer jsem dokončila další stránku na HAEDce Hanging Ornaments od Sandry Kuck, číslo 28 ze 64. Tímto jsem oficiálně za polovinou obrazu. Kdyby vám ty počty nevycházely, tak poslední řada stran má jen pár řádků, takže sice píši, že výšivka je na 64 listů A4, ale ve skutečnosti bych měla počítat o osm méně.Jinak po mrazech minulý týden bylo tento víkend vysloveně jarní počasí. Které mi připomnělo, že je třeba začít myslet na léto - takže jsme se Zuzkou vysely rajčata, papriky, lilky, brokolice a další rostlinky, které nám, doufejme, budou dělat v létě radost svými plody.

Já nevydržela, a objednala k našim leknínům (kvetl zatím jenom jeden) fontánku, takže zase budeme mít malé vylepšení na terase. Už se těším, až zazimované květiny vystěhujeme z dílny, a já jí zase budu mít pro sebe... Do té doby už bych měla běhat jako srnka (pevně tomu věřím), tak to bude super.

PS: Asi jsem nakazila i Zuzku, protože ta si objednala semínka "živých kamenů". Tak jí budu držet pěsti, aby…

25.3.2018

Sundali mi sádru, chodím jenom o francouzské holi, protože ještě noha není úplně srostlá. Prý tak z jedné třetiny. Ale kvůli kotníku je to údajně takto lepší. Třikrát týdně rehabilitace - magnetoterapie a vířivka. Začíná mi chybět čas. A to mi ještě v noci na dnešek jednu hodinu sebrali díky přechodu na letní čas.

Takže je vidět, že ani na ruční práce není tolik času. Minulý víkend jsem vyzkoušela šití - pohnula jsem se Zuzčinou červenou dekou, ale celý týden to zůstalo ve stejném stavu.Ještě musím našít červeno-bílé rozdělovací bordurky mezi,a  po přeměření doplnit na finální bordurou na požadovanou velikost. Jenom se bojím, jestli budu mít dost materiálu. Toho kanafasu už zase tolik nemám :-( Omlouvám se za kvalitu fotek, ale na jedné noze se fotí blbě - a ten večer mne obě - nemocná i zdravá - bolely řádně. A deku pro příště fotit jedině fotoaparátem, ne jenom mobilem. Slibuji.

A protože se jaro hlásí, i když se to nezdá, vyseli jsme první semínka - rajčata, lilky, papriky, dýně. …