Přeskočit na hlavní obsah

Jarní rozpracovanost...

Jaro finišuje - venku i vevnitř... Kvetou keře i květiny, sázím muškáty, osteosperma, jahody, sklízíme první ředkvičky z nového pařníčku, očima vytahujeme saláty, hrášek, kedlubny, fazolky... Tráva díky častým dešťům roste jako zběsilá, stejně tak i plevel.

Jaro přišlo i na mne - pustila jsem se do oprav a budování - spravili jsme propadlou střechu na zahradní kolně, obrousili a natřeli severní štít domu, vyčistili vsakovací studny na dešťovou vodu (díky chlapi - moc jste nám pomohli!), a konečně jsem se rozhodla natáhnout elektriku na terasu - večer tam sedíme jen při svíčkách, a při těch se sice dobře jí a povídá, ale špatně čte. Jenže jak to udělat, když nechci sekat v omítce elektriku na vypínače apod. A pak mne to napadlo - na vánoce jsem koupila dálkově ovládané zásuvky, abych nemusela každé ráno a večer lézt pod stromeček a vytahovat světýlka ze zásuvky. Takhle člověk jenom ťukne na dálkový ovladač - a je hotovo. Tak jsem ty dálkově ovládané zásuvky použila na terase - ťuknu na jedničku - svítí světlo nad stolem, ťuknu na dvojku - zapne se hubič hmyzu. Super paráda. A nejsou potřeba žádné vypínače na omítce. Teď ještě přestěhovat dílnu, abychom měly se Zuzankou u šití více světla, když už se tam musela část přestěhovat kvůli té elektrice...

Ale i když jsem úplně hotová, nezapomínám na ruční práce - musím aspoň kousek každý den udělat. Alespoň dva-tři křížky, jeden-dva švy... A na čem momentálně pracuji?

1. Dokončuji třetí kolo Loudavého peška - což mi připomíná, že bych měla nafotit realizaci druhého kola a dát na stránku návrh třetího - jejda, zase mám zpoždění...

2. Pracuji na druhém kole společného frivolitkového projektu (který se zase tak moc společně nedaří, ale to je jiná kapitola). Dečka se mi líbí, a v domluveném termínu se jí pokusím dodělat. To slibuji.

3. Paličkuji další dečku - čtvercovou. Je zajímavá, zase velmi jednoduchá, a já se moc těším, až bude hotová a já se budu moci pochlubit.

A teď už s fotkami:-)))

4. Na klubu se děvčata dohodla, že budou šít společně samplerovou základovou deku podle knihy od Květy Sudové, aby se pocvičily v patchworkových dovednostech. Protože jsem dlouho nebyla, tak jsem se je snažila dohnat - nakonec to vypadá, že jsem nejdál. Chybí už jenom čtyři bloky, které bych chtěla dodělat tento týden, abych mohla vrátit půjčenou knihu s návodem do knihovny.

 5. Před časem (ono už to bude víc jak rok, jak ten čas letí...) jsem se zamilovala na první pohled do obrázku holčičky s koněm od firmy Zolotoe Runo, kterou vyšívala Miluna. Ona byla tak moc hodná, že mi věnovala použitou předlohu se zbylými bavlnkami, a dokonce přidala i aidu! Byla to moje první použitá předloha se zbytky bavlnek, a já se tak bála převodu  bavlnek, abych neměla výšivku flekatou, že jsem vyšívání stále odkládala. Ale už mi to bylo hloupé, Zuzanka naléhala, tak jsem se do výšivky pustila. Už mi došlo i pár bavlnek, ale v pohodě jsem je nahradila jinými ze svých zdrojů. Díky tomu, že tato výšivka neobsahuje žádné velké plochy, tak mírný rozdíl použitých bavlnek tolik nevadí, a nakonec jsem ráda, že jí vyšívám. Předloha je nádherně zpracovaná, už mám hotový obličej holčičky, a každý večer se těším, že sednu do křesla a vyšiji dalších pár křížků... Teď pracuji na hlavě koně. Zuzanka se nemůže dočkat:-)

A nakonec úsměvná fotka - Zuzanka se svou nejlepší kamarádkou Kájou  dohromady v jedné mikině:-))) Po tatínkovi. Tak všem krásné jaro!


Komentáře

  1. Uf, Ty ji na mne moc akční :-) Osvětlení jsi vymyslela úžasné. Patchworková deka bude úžasná a výšivka se taky pěkně klube!

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, ty bloky máš úžasné!!!! A holkám to sekne :) Mějte se krásně!!! Pa, J.

    OdpovědětVymazat
  3. Ivano, Jolano - moc děkuji za milá slova a povzbuzení. Už se moc těším, až bude deka hotová...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana

Populární příspěvky z tohoto blogu

28.1.2019

Deka Ledové květy pro Margarétku

Kolegovi v práci se nedávno narodila první dcerka, Margarétka. A když je to taková ledová princeznička, narozená v nejstudenějších měsících roku, hned mne napadly zbytky látek v ledově šedých, modrých a zelenkavých odstínech. Už dlouho jsem s nimi počítala na nějakou deku nebo jiný projekt, ale na velkou deku jich bylo málo, a na ubrus zase moc :-) A dětská deka pro miminko byla tak akorát. A když se objevila výzva od Moda Fabrics na společné šití Moda Love quilt ve třech velikostech, bylo rozhodnuto.Velikost z charmpacku byla plusmínusautobus vyhovující, ale 80 x 80 cm mi přišlo málo. Tak jsem přidala dvě bordurky, konec konců bílá i modrošedá mi zbyly, tak proč blok nezvětšit o kousek.Deka je podšitá zelenkavým fleesem. Je lehounká, a přitom teplá. Dá se použít do postýlky i do auta, jako přebalovací podložka u paní doktorky, nebo hrací na zem. Jak se bude hodit.Prošívání je jednoduché, do špiček kopírujících tvar. Hrála jsem si i se sešíváním - h…

10.12.2018

Zítra bude Zuzce patnáct let. Tak strašně rychle to uteklo. Z malého, ubrečeného miminka je velká, usměvavá slečna. Kde jsou všechny ty roky, co tu s ní jsme? Kam zmizel všechen ten čas? Jsem nesmírně ráda, že jí mám, i když za těch patnáct let byly i dny, kdy bych jí přetrhla na dvě malé do školky, ale které dítě nezazlobí, že :-)

No, a když patnáct let, tak jsem plánovala pořádný dar - deku. Však víte, tu srdcovou, červenou, kanafasovou. Top jsem dokončila včas, ale pak mne životní události semlely na fašírku, a patnácté narozeniny se blížily, a mně bylo jasné, že prošití a olemování se fakt v mém případě nekoná. Jenže po světě chodí andělé, a jednoho takového jsem potkala i já. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že holt deka pro dcerku hotová nebude, ale co, máme před sebou spoustu dalších narozenin a svátků a jiných příležitostí. Nic jsem tím nemyslela, nic nečekala - a už vůbec ne nabídku - zabal to a pošli, já ti to proquiltuji.   Vím, že všechny quiltařky mají před vánoci napil…

9.9.2018

Týden školy za námi. U nás letos nic nového - kvarta a septima - známé tváře, známá škola, známá cesta. Jo, za rok to bude jiná - jeden maturita, druhá taneční. Ale letos ticho před bouřkou :-)

Doma celkem také nic nového - začalo poprchávat, zahrada se zazelenala, ovocné stromy znovu kvetou (jsem zvědavá, co budou dělat na jaře), dýně konečně znovu nasadily plody - snad stihnou aspoň trochu dozrát. Známí si odvezli dětský domeček, takže přemýšlím, co s vytvořenou mezerou - je třeba upravit keře kolem, které se tvarovaly dle domečku, uvažuji o dokoupení něčeho, co roste rychleji, aby se zakryl nečekaný průzor k nám do zahrady od sousedů - asi nějaký tavolník vyhraje, zlatých dešťů máme ve volně rostlém živém plotě až dost. Nebo nějaký panašovaný ptačí zob by mohl být fajn. Uvidím, na co narazím v zahradnictví.

Na terase kvetou ibišky jako o život. Konečně mám fotku i žlutého - no není nádherný?S novým školním rokem začal nový projekt - Sampler pro kamarádku - ze stránek Moniky Kolejo…