neděle 26. května 2013

Jarní rozpracovanost...

Jaro finišuje - venku i vevnitř... Kvetou keře i květiny, sázím muškáty, osteosperma, jahody, sklízíme první ředkvičky z nového pařníčku, očima vytahujeme saláty, hrášek, kedlubny, fazolky... Tráva díky častým dešťům roste jako zběsilá, stejně tak i plevel.

Jaro přišlo i na mne - pustila jsem se do oprav a budování - spravili jsme propadlou střechu na zahradní kolně, obrousili a natřeli severní štít domu, vyčistili vsakovací studny na dešťovou vodu (díky chlapi - moc jste nám pomohli!), a konečně jsem se rozhodla natáhnout elektriku na terasu - večer tam sedíme jen při svíčkách, a při těch se sice dobře jí a povídá, ale špatně čte. Jenže jak to udělat, když nechci sekat v omítce elektriku na vypínače apod. A pak mne to napadlo - na vánoce jsem koupila dálkově ovládané zásuvky, abych nemusela každé ráno a večer lézt pod stromeček a vytahovat světýlka ze zásuvky. Takhle člověk jenom ťukne na dálkový ovladač - a je hotovo. Tak jsem ty dálkově ovládané zásuvky použila na terase - ťuknu na jedničku - svítí světlo nad stolem, ťuknu na dvojku - zapne se hubič hmyzu. Super paráda. A nejsou potřeba žádné vypínače na omítce. Teď ještě přestěhovat dílnu, abychom měly se Zuzankou u šití více světla, když už se tam musela část přestěhovat kvůli té elektrice...

Ale i když jsem úplně hotová, nezapomínám na ruční práce - musím aspoň kousek každý den udělat. Alespoň dva-tři křížky, jeden-dva švy... A na čem momentálně pracuji?

1. Dokončuji třetí kolo Loudavého peška - což mi připomíná, že bych měla nafotit realizaci druhého kola a dát na stránku návrh třetího - jejda, zase mám zpoždění...

2. Pracuji na druhém kole společného frivolitkového projektu (který se zase tak moc společně nedaří, ale to je jiná kapitola). Dečka se mi líbí, a v domluveném termínu se jí pokusím dodělat. To slibuji.

3. Paličkuji další dečku - čtvercovou. Je zajímavá, zase velmi jednoduchá, a já se moc těším, až bude hotová a já se budu moci pochlubit.

A teď už s fotkami:-)))

4. Na klubu se děvčata dohodla, že budou šít společně samplerovou základovou deku podle knihy od Květy Sudové, aby se pocvičily v patchworkových dovednostech. Protože jsem dlouho nebyla, tak jsem se je snažila dohnat - nakonec to vypadá, že jsem nejdál. Chybí už jenom čtyři bloky, které bych chtěla dodělat tento týden, abych mohla vrátit půjčenou knihu s návodem do knihovny.

 5. Před časem (ono už to bude víc jak rok, jak ten čas letí...) jsem se zamilovala na první pohled do obrázku holčičky s koněm od firmy Zolotoe Runo, kterou vyšívala Miluna. Ona byla tak moc hodná, že mi věnovala použitou předlohu se zbylými bavlnkami, a dokonce přidala i aidu! Byla to moje první použitá předloha se zbytky bavlnek, a já se tak bála převodu  bavlnek, abych neměla výšivku flekatou, že jsem vyšívání stále odkládala. Ale už mi to bylo hloupé, Zuzanka naléhala, tak jsem se do výšivky pustila. Už mi došlo i pár bavlnek, ale v pohodě jsem je nahradila jinými ze svých zdrojů. Díky tomu, že tato výšivka neobsahuje žádné velké plochy, tak mírný rozdíl použitých bavlnek tolik nevadí, a nakonec jsem ráda, že jí vyšívám. Předloha je nádherně zpracovaná, už mám hotový obličej holčičky, a každý večer se těším, že sednu do křesla a vyšiji dalších pár křížků... Teď pracuji na hlavě koně. Zuzanka se nemůže dočkat:-)

A nakonec úsměvná fotka - Zuzanka se svou nejlepší kamarádkou Kájou  dohromady v jedné mikině:-))) Po tatínkovi. Tak všem krásné jaro!


3 komentáře:

  1. Uf, Ty ji na mne moc akční :-) Osvětlení jsi vymyslela úžasné. Patchworková deka bude úžasná a výšivka se taky pěkně klube!

    OdpovědětVymazat
  2. Jani, ty bloky máš úžasné!!!! A holkám to sekne :) Mějte se krásně!!! Pa, J.

    OdpovědětVymazat
  3. Ivano, Jolano - moc děkuji za milá slova a povzbuzení. Už se moc těším, až bude deka hotová...

    OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše komentáře! Jsou pro mne moc důležité. Jana